Greenada

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Vizyon : Sağlıklı, teknolojik ve sürdürülebilinir tarımsal üretim modelleri ile sektörün de öncü firma olmak.Misyon : Dünya’nın en iyi toprak, su ve iklimine sahip olduğumuz ülkemizde doğaya ve insanlara saygı kültürü içerisinde, yüksek besin değerine sahip sebzelerin üretimini ve tedariğini yaparak ülke ekonomisine mutlu çalışanlarımız ile katkı sağlamak.

Emtar Gıda Tarım Ürünleri L.t.d Ş.t.i markası olan GREENADA 2007 yılında yenilikçi, kaliteli ve sağlıklı üretim anlayışı ile yüzde yüz yerli sermayeli olarak yönetim kurulu başkanımız Mesut Türk tarafından kurulmuştur.Araştırma & Geliştirme çalışmalarımız ile elde ettiğimiz inovatif, besin değerleri yüksek, sağlıklı ve lezzetli sebze çeşitlerimizi en iyi performansı sergiledikleri Antalya, Burdur ve Beypazarı bölgelerinde yıl genelinde kesintisiz olarak üretmekteyiz.İnsan sağlığına doğrudan etki içerisinde yer alan Emtar Tarım, sizlerin bize yüklemiş olduğu bu önemli değerin bilinci içerisinde üretim zincirinin her noktasını sizler için kontrol edebilmek adına 15 ziraat mühendisimiz eşliğinde, sertifikalı tohumları ilk olarak 7500 m2 fideliğimizde, fidesini üretiyoruz. 600.000 m2 açık, 350.000 m2 örtü altı 20.000 m2 hydroponic üretim alanlarımızda yine ziraat mühendislerimizin kontrolü altında üretimi yapılan. Sebzeler - Mini Sebzeler – Taze Baharatlar – Ege Otları – Yapraklanmış Yeşillikler – Akdeniz Marulları – Hazır Salatalar – Yenilebilir Çiçekler – Saksı Baharatlar kategorilerinde toplam 170 çeşit ürün ile en taze ve en hızlı şekilde hasat edilip, gıda mühendislerimiz tarafından kalite kontrolleri ve paketleme işlemleri yapılmak üzere 3000 m2 paketleme tesisimize sevk edilmektedir.Ürünlerimizin tazeliğini en iyi şekilde koruyan paketlerimiz, sizlere en hızlı şekilde ulaştırılmak üzere lojistik ekibimizce sevk edilmektedir. Yüksek kaliteli ürünlerimiz Türkiye’nin her noktasına kendi servis ağımız ile ayrıca herkesin sofrasına ulaşmak üzere online satış kanalı ile iç pazarda her noktaya ulaşabilmekteyiz. Yurtdışında Almanya, Rusya, İngiltere, Seyşeller ve Maldiv Adaları dahil olmak üzere birçok noktada tercih edilmektedir.

Sizlere hizmet sunmaktan gurur duyan toplamda 203 mutlu çalışanımızın selamları ileGreenada ailesi
Vision: To be the leading company in the sector with healthy, technological and sustainable agricultural production models.Mission: To contribute to the economy of the country with our happy employees by producing and supplying vegetables with high nutritional value in a culture of respect for nature and people in our country where we have the best soil, water and climate of the world.

GREENADA, the brand of Emtar Gıda Tarım Ürünleri L.t.d Ş.t., was founded in 2007 by Mesut Türk, our chairman of the board of directors, with 100% domestic capital with an innovative, quality and healthy production approach.We produce our innovative, high nutritional, healthy and delicious vegetable varieties that we have obtained through our Research & Development studies in Antalya, Burdur and Beypazarı regions, throughout the year, without interruption.Emtar Tarım, which has a direct impact on human health, produces its seedlings first in our 7500 m2 seedbed with our 15 agricultural engineers in order to control every point of the production chain with the awareness of this important value you have imposed on us. Produced under the control of our agricultural engineers in our 600.000 m2 open, 350.000 m2 greenhouse 20.000 m2 hydroponic production areas. Vegetables - Mini Vegetables - Fresh Spices - Aegean Herbs - Leafy Greens - Mediterranean Lettuce - Instant Salads - Edible Flowers - Potted Spices, with a total of 170 kinds of products, to be harvested in the freshest and fastest way by our food engineers for quality control and packaging processes. It is shipped to our 3000 m2 packaging facility.Our packages, which preserve the freshness of our products in the best way, are shipped by our logistics team to be delivered to you in the fastest way possible. Our high quality products to every corner of Turkey with our own service network also we can reach every point in the domestic market through online sales channel to reach everyone's table. It is preferred in many locations abroad, including Germany, Russia, England, Seychelles and Maldives Islands.

With the greetings of our 203 happy employees in total who are proud to serve youGreenada family
Read more
Collapse
4.4
7 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
December 24, 2020
Size
18M
Installs
100+
Current Version
1.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Interactive Elements
Shares Location, In-App Purchases
Permissions
Offered By
Greenada
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: TurkeyLanguage: English (United States)All prices include VAT.
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.