Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Set İçeriği ----------------------------------

Detaylı Kullanma Kılavuzu
Güle Güle Stres
Hoşgeldin Özgüven
Güle Güle Olumsuz Düşünce
Zihnini Sessizleştir Sadeleştir
Endişeye Son
Agorafobiye Son
Güle Güle Panik Atak
Güle Güle Panik Atak Eğitim Videosu

Panik Atak Seti Kullanım Bilgileri

ÖN BiLGi & ÖZET ----------------------------------

> 28 günlük süren bu set programında lütfen aşağıda yazılanları tam şekilde
uygulayınız. Her gün ortalama 1 saat bu program için ayrılması beklenir.

> Süreç boyunca hergün 2 adet ses dosyası ( Dr. Ofelya Hanım’ın seslendirdiği zihin eğitim serisinden olan CD’lerdir. ) dinlenmesi gerekli olacaktır ve panik atak hakkında olan eğitim videosu ise 4 kere izlenecektir.

> Video ile bu kılavuzda yazılan bazı bilgiler farklılık gösterebilir. Siz kesin bu
kılavuza göre hareket edin. Örneğin; eğitim videosunda her bir CD’nin 28 gün
boyunca dinlenmesi gerekir diye söyleniyor ancak, program video yapıldıktan sonra bazı değişikliklere uğradı ve sizin bu durumda bu kılavuzda yazan güncel bilgileri takip etmeniz istenir.

> Hipnoz serisinden olan CD’leri ( Ses dosyaları ) dinlerken uyuya kalırsanız hiç bir sorun olmaz.

> Programı eksiksiz hergün uygulamanız gerekir.

> Eğitim videosunda anlatılan uygulamalara büyük önem vermeniz gereklidir. Örnek olarak davet ve nefes egzersizleri.

DiNLENMESi GEREKENLER -----------------------------

> Önümüzde 28 günlük bir süreç var. Yani 4 hafta boyunca her gün yapmamız gerekenler olacak. Her gün 2 adet CD dinleyeceğiz ve her 7 gün de bir bunları değiştireceğiz. Siz aşağıda yazılanları takip edin.

> 1. Hafta : ​Güle Güle Panik Atak (Videosu değil 1. Hafta klasöründeki ses dosyası) ve Güle Güle Stres her gün dinlenecek.

> 2. Hafta : ​Bu haftaya geçtiğimiz zaman, ilk hafta dinlediklerimizi bırakıyoruz ve 2. Hafta klasöründe olan “Endişeye Son” ile “Zihnini Sessizleştir ve Sadeleştir” i 7 gün boyunca dinliyoruz.

> 3. Hafta : ​Aynı şekilde bu hafta başlangıcında da bir önce ki haftadan kalanları bırakıyoruz. Önümüzdeki 7 gün boyunca Güle Güle Olumsuz Düşünce ve Hoşgeldin Özgüveni dinliyoruz.

> 4. Hafta : ​Son hafta dinlememiz gereken önemli dosya “Agorafobiye Son” dosyası ve istediğimiz diğer ikinci bir dosya olacaktır. Burada seçimi sizin yapmanız gerekir mesela endişe bozukluğunuzun baskın olduğunu düşünüyorsanız Agorafobi dosyasının yanına “Endişeye Son” dosyasını dinleyebilirsiniz. “Hoşgeldin Özgüven” veya diğerleride uygundur tabi ki. 7 gün boyunca bu seçtiğiniz dosya ve Agorafobiye Son’u dinleyiniz. Yine bu son haftaya geçtiğimizde eski dinlediklerimizi bırakıyoruz.

> Not : ​Kısaca açıklamak gerekirse her gün 2 tane dinlememiz gereken ses dosyası var. Bunlar burada yazıldığı gibi sırasıyla dinlenecek.

> Tavsiyeler : ​Bu ses dosyaları dinlenirken dikkatinizi gerektirecek işler
yapmamanız önerilir. Örneğin; araba kullanırken ya da işyerinde çalışırken bir yandan da zaman kaybetmiyim ve programı aradan halledeyim diye hareket etmeyin. Rahat olduğumuz vakitler de örneğin; gece yatmadan önce dinlememiz hem uyku kalitemizi arttırır hem de programın işlerliğini arttırır. Yine kulaklık ile dinlemeniz daha iyi olacaktır.
Kit Contents ----------------------------------

Advanced User's Guide
Say Goodbye to Stress
Welcome confidence
Goodbye Negative Thoughts
Silencing the mind is Sade
Concerns Last
Agoraphobia Last
Goodbye Panic Attacks
Goodbye Panic Attack Training Video

Panic Attack Kit Usage Information

FRONT information & SUMMARY ----------------------------------

> The 28-day period set in this program, please complete the form below what is written
Apply. Every day, approximately 1 hour is expected to be allocated for the program.

> Day 2 audio files throughout the process (Dr. Ofelya CDs which are sung by the lady's mind training series.) Will be required to rest and be monitored while training video which is about 4 times of panic attacks.

> Some information written in this manual may vary with the video. You precisely this
Proceed according to the manual. For example; 28 days each CD training video
During need to rest, but he said, the program has undergone some changes made after the video and you will be asked to stay up to date by this case in this manual.

> Hypnosis CDs with the series (audio files) If you listen to sleep would be no problem.

> Program must apply the full day.

> You must give great importance to the application described in the training video. As an example invitation and breathing exercises.

rest DO -----------------------------

> We got a period of 28 days. So will we need to do every day for 4 weeks. Every day we listen to every 7 days 2 CD and they're going to change one. You follow what is written below.

> Week 1: Goodbye Panic Attack (sound file is not in the video folder Week 1) and Bye Stress to relax every day.

> Week 2: When we passed this week, we leave and what we listen to the first week in Week 2. The folder "Concerns Son" and "is Silencing the mind and Simplify" we are listening for 7 days.

> Week 3: In the same way at the start of this week, we leave the rest of the week that one before. We listen Goodbye Hello negative thoughts and self-confidence for the next 7 days.

> Week 4: Last week, important files that we need to listen to "Agoraphobia Son" file and the other will be a second file we want. If you believe that your choice here dominant concern, for example, you need to do is file derranged side of Agoraphobia "Concerns Son" can listen to the file. "Welcome confidence" or appropriate in others, of course. Agoraphobia this file you select for 7 days and you listened to last. We leave the old listen to what we get in again this weekend.

> Note: Briefly, 2 grains each day that we are listening to the audio file. He will rest, respectively, as written here.

> Recommendation: jobs that require your attention while listening to the audio files
It is recommended not to do. For example; When using a car or at work while trying to move in when he kaybetmiy program and got the break. Rest assured that we are in such times; We listen to bedtime increases the functionality of the program as well as increase the quality of our sleep. Again, it will have a better listening with headphones.
Read more
Collapse
3.6
20 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Kullanım talimatı güncellendi.
Read more
Collapse

Additional Information

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Updated
November 16, 2016
Size
3.1M
Installs
100+
Current Version
1.0.1
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Hipnoz Cdleri - Dingin bir zihin icin
Developer
Üsküp caddesi 8A/10 Çankaya Mahallesi Çankaya Ankara Türkiye
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.