HMTV NEWS

Contains Ads
Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

hmtvlive.com is a news portal which strives to keep you hooked on to news- as it happens. Our team aims to keep you abreast with whatever is making headlines in the world of movies, music, politics, fashion, style, sports and entertainment.

www.hmtvlive.com is a part of The Hyderabad media house which run 24/7 Telugu News Channel in Andhra Pradesh and Telangana. This organisation also runs a news paper called The Hans India. This newspaper was launched in 2011and publishes editions from Hyderabad, Visakhapatnam, Vijayawada, Tirupati and Warangal simultaneously, the newspaper is on its way to becoming the leading English Newspaper in Andhra Pradesh & Telangana.

In a nutshell, we closely highlight socio-economic development of India in general and Andhra Pradesh & Telangana in particular.
hmtvlive.com е порталот која се стреми да ви ги закачи на на news- како што се случува. Нашиот тим има за цел да се задржи чекор со она што е на насловните страници во светот на филмови, музика, политика, мода, стил, спорт и забава.

www.hmtvlive.com е дел од Хајдерабад медиумска куќа која работи 24/7 телугу Канал вести во Андра Прадеш и Telangana. Оваа организација, исто така, работи на вести хартија наречен Ханс Индија. Овој весник е лансирана во 2011and објавува изданија од Хајдерабад, Visakhapatnam, Vijayawada, Tirupati и Warangal истовремено, весникот е на пат да стане еден од водечките англиски јазик весници во Андра Прадеш и Telangana.

Во мало, тесно нагласи социо-економскиот развој на Индија во целина и Андра Прадеш и Telangana, а особено.
Прочитајте повеќе
1,2
Вкупно 753
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

- New Design for the app
- You can now share the app with your friends
- Performance and stability fixes
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
09 јули 2018
Големина
4,3M
Инсталации
1.000+
Тековна верзија
2.0
Потребен е Android
4.1 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
CONTENT FOCUS
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.