Kıbleyi Bul - Kıble Pusulası

Contains ads
50K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Kıbleyi Bul , kıble pusulası ve online haritalar ile kıble yönü bulduran bir uygulamadır. Kıbleyi Bul uygulaması dünyanın neresinde olursanız olun kıble yönünüzü doğru şekilde bulmanızı sağlar. Farklı araçlar yardımıyla hızlı ve doğru bir şekilde kıble yönünüzü bulabileceksiniz. Kıbleyi Bul uygulaması; ücretsiz oluşu, kolay kullanımı, işlevsellik ve düşük boyut avantajları ilk tercihiniz olacaktır.

BUNLARA MUTLAKA DİKKAT EDİN!
1- Uygulamanın "Kıble Pusulası" bölümünün doğru çalışabilmesi için telefonunuzun Pusula Sensörü özelliğinin olması gerekir. Pusula Sensörü bulunmayan telefonlarda Kıble Pusulası çalışmaz ve pusulanın bir (üst)noktasına çakılı kalır.
2- Uygulamayı çalıştırmadan önce telefonunuzun Konum (GPS) servisini açmanız gerekir.
3- Telefonun etrafında manyetik alan oluşturan metal ve cihazlar olmamasına dikkat ediniz.
4- Mümkünse açık alan veya pencere kenarında işlem yapınız
5- Telefonu yatay ve düz bir yere koyarak veya elinizde yere paralel şekilde tutarak işlem yapınız.

Kıbleyi Bul uygulamasındaki araçlar ve özellikleri şu şekildedir.

*KIBLE PUSULASI: İnternet bağlantısı olmadan telefonunuzun GPS (konum) servisini aktif etmek suretiyle kıble yönünüzü bulabilirsiniz. Bu yolla kıble yönünüzü bulmak için, cep telefonunuzda pusula sensörü olmalıdır. Manyetik alan oluşturan nesnelerden (mıknatıs, metaller, elektronik cihazlar) uzak ve açık bir alanda ölçüm yapmanızı tavsiye ederiz. Uygulamada bu bölüme girilmeden önce GPS (konum) servisi aktif edilmelidir. Kıble yönü pusula üzerinde görülemiyorsa cihaz kalibre edilmelidir. Kalibrasyon için yatay 8 şeklinde iki kez cep telefonu döndürülmelidir. Sonrasında bu bölümden çıkış yapılarak tekrar giriş yapılmalıdır. Kalibrasyonun tamamlanması için bu işlemi iki kez tekrarlamanız gerekebilir. Kalibrasyonun tamamlanması neticesinde otomatik olarak konumunuza bağlı olarak kıble yönünüzü alabileceksiniz. Ayrıca bulunduğunuz konumun manyetik pusula için kıble açısı da size sunulacaktır. Arzu ederseniz size verilen bu kıble açısını manyetik pusulaya uygulayarak da kıble yönünüzü bulabilirsiniz.

*HARİTADAN KIBLE BUL: Çevrimiçi haritalar ile kıble yönünüzü bulabileceğiniz seçenektir. Online haritalar vasıtasıyla konumunuz ile Kâbe arasında oluşturulan kıble yönü hattınızı buradan öğrenebilirsiniz. Bu bölüm internet bağlantısı ile GPS servisinin aktif olmasını gerektirir. Telefonunuzda pusula sensörü yoksa buradan da kıble yönünüzü %100 doğru şekilde tespit edebilirsiniz.

* ÜLKELER VE ŞEHİRLER: İnternet sitemizden, bulunduğunuz konumun kıble yönünü online harita yardımıyla öğrenebileceksiniz. Ülke, eyalet ve şehir seçimini yapın ve bulunduğunuz konumu harita üzerinde bulun. Harita üzerinde kıble yönü hattınızı anında alabilirsiniz. Ayrıca kıble açısı, pusula için kıble açısı ve Kâbe’ye uzaklık gibi değerleri de buradan elde edebilirsiniz. Giriş ülkesi olarak Türkiye kullanılmıştır.
Updated on
Oct 19, 2021

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available

What's new

Pusula değişti.
Pusula sensörü olmayan cihazlar için uyarı eklendi.