İsabet Okulları Beylikdüzü

11
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Dünyayı yeniden tanımlayan eğitim – öğretim sistemi ve alanında uzmanlaşmış kadromuzla yeni bir döneme “Merhaba!” diyoruz.

Öğrencilerin zihinsel, duygusal, bedensel, sosyal ve ruhsal gelişimlerinin en uygun biçimde desteklendiği öğrenme ortamı sunuyoruz.

Eğitim sisteminin sürekli değiştiği ancak beklentilerin değişmediği ve asla değişmeyeceği bilinciyle hareket ediyor, bireysel hedefleme ile her öğrencinin kendi başarısı ile yarıştığı ve tam öğrenmenin sağlandığı İSABET ÖĞRENME MODELİ’ni sizlere sunuyoruz.

Karakter Eğitimine ayrıca önem veriyor, önce kendisine ve ailesine saygı ve sevgi gösteren sonra vatanına ve milletine faydalı olan, sabrı ve şükrü bilen, inançlı, sağlam karakterli liderler yetiştiriyoruz.

Kimlik oluşumunda sosyal yaşamın etkisi göz ardı edilemez. Bunun için bireylerin tüm gelişim alanları dikkate alınarak farklı alanlarda kişiye özgü sosyal faaliyetler düzenliyoruz.

Başarının dinamiklerine hareketlilik kazandıran profesyonel Rehberlik Servisimiz ile öğrencilerin gerçek performansını ortaya çıkarıp elde edebileceği en iyi başarıya ulaşmasını sağlıyoruz.

Okul - Veli - Öğretmen işbirliği ile velimizin eğitsel önerilerini önemsiyor ve velilerimizle etkin bir iletişim ağı oluşturarak birlik, beraberlik ve sevgiyle yoğrulmuş bir yaşam oluşturuyoruz.

Geleneksel başarıda tohumlarımızı sizden aldık, meyvelerini de sizlere sunmak için her zaman yanınızdayız.

Doğru zamanda doğru mekanda doğru yöntemle İSABETLİ ADIMLAR atmaya var mısınız?

ÖZEL İSABET OKULLARI
World redefine education - our education system and specialized staff into a new era in the field of "Hello!" We say.

Students mental, emotional, physical, offer the proper learning environment that supported the social and spiritual development.

That the education system is not changed, but expectations are changing and never will change the consciousness moves, compete with each student's own success with individual targeting, and the HIT learning models that offer full learning provided to you.

Character Education also attach importance to first respect himself and his family and useful to the country and the nation after showing love, patience and gratitude of knowing, faithful, trustworthy leaders are raising.

The influence of social life can not be ignored in identity formation. Considering all the development areas for individuals that are holding people in specific social activities in different areas.

We enhance mobility and professional Guidance Department dynamic success we ensure that students will be able to get access to the best performance expose the actual performance.

School - Parent - Teacher recommendation of our parents with care the educational cooperation and unity by creating an effective communication network with our parents, we are creating a life mixed with unity and love.

The success of our traditional seeds have received from you, we are also here to offer you the fruits.

Are you in the right place at the right time in the right way to take accurate STEPS?

PRIVATE SCHOOLS HIT
Read more
4.6
11 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Velibis 2.0'a yükseltildi.
Read more

Additional Information

Updated
September 19, 2016
Size
8.6M
Installs
100+
Current Version
2.0.5
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Kodpit
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.