Koha Jone

Gazeta “Koha jone” është e para gazetë në Shqipëri, e cila u themelua e pavarur dhe e lirë me 11 maj 1991. Fillimisht nisi si një gazetë lokale e Lezhës, me 500 kopje dhe botohej një herë në javë, por më pas u rrit duke u bërë gazeta më e madhe shqiptare, deri sa arriti në 88 mijë kopje shitje në ditë dhe e përditshme.

“Koha Jone” u përballë me dhunën, arrestimet dhe djegien nga pushteti, pushtete të cilat asnjëherë nuk e kanë patur mirë me “Koha Jone”, pasi ishte gazeta e cila nuk donte miqësi me pushtetet.

Nga dyert e “Koha Jone” kanë dalë pothuaj mbi 70 përqind e drejtuesve, analistëve dhe gazetarëve të sotëm shqiptarë, të cilët janë ndër më të njohurit e tregut mediatik.

Kjo është “KOHA JONE”!
Read more
Collapse
4.4
7 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
January 11, 2018
Size
6.3M
Installs
500+
Current Version
1.0.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Instant.Al
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.