Konuşarak Öğren - İngilizce Kurs - Learn English

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Pratik İngilizce Öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Konuşarak Öğren bir “Cepte İngilizce” kursudur ve üstelik ücretsiz olup kolay ingilizce öğrenmek isteyenler için ideal bir sistemdir. Aynı zamanda Konuşarak Öğren uygulaması size özenle seçilmiş Amerikalı eğitmenler ile Skype’ın chat sistemi üzerinden bire bir kolay ingilizce ders paketleri seçeneklerini sunmaktadır.

Konuşarak Öğren'de ingilizce dinleme egzersizleri, quizler, video ders, ingilizce gramer, yds, toefl vs. ücretsiz kullanabilirsiniz ve ingilizce testlerinden aldığınız puanları artırırsınız, İngilizce zamanlar, yds ve toefl'a hazırlanın.

İster evde, ofiste, okulda yada öğrenin şimdi de cepte ingilizce dersleri sizlerle. Konuşarak Öğren sistemi ile artık her yerde ve her zaman kolay ingilizce öğrenme, pratik mümkün.


NEDEN KONUŞARAK ÖĞREN’i TERCİH ETMELİYİM?
Çünkü; kendi başına ingilizce çalışmanın en büyük dezavantajı devam ettirememek. Konuşarak Öğren de buradan yola çıkarak ders ajandası, konular ve ders materyalleri sizin için profilinize eklenir. Push bildirimler ve ders erteleme, paket değiştirme vs konularda ödüllü müşteri danışmanlarımız sizinle iletişimde kalırlar. Bunlara ek olarak push hatırlatmalar ile de nerede olursanız olun öğrenmekten kaçamayacaksınız.

> WEB + TABLET + AKILLI TELEFON
Satın aldığınız pakete göre günde 10, 20 veya 30 dakikalık dersinizi internet bağlantısı olan herhangi bir yerde alabilirsiniz ve Konuşarak Öğren uygulamasından dersler ile ilgili videolar, dinleme ve okuma egzersizleriyle cepte ingilizce kursu halinde keyfini çıkar.

> SİZE ÖZEL DERS PLANI
İngilizce kurslarındaki sınıf ortamında ya önde ya geride kalırsınız. Konuşarak Öğren sizin hızınıza göre ilerler. İngilizce kursları herkes için aynı müfredatı belirlerken, Konuşarak Öğren'de ilgi alanlarınıza ve mesleğinize göre içerik oluşturulur. Böylece pratik dünyada işinize yarayan bir İngilizce konuşursunuz.

> SİZE ÖZEL DANIŞMAN
Dijital teknolojilerini insan faktorü ve optimum öğrenci memnuniyeti bizim için çok önemli. Derslerinize başlamadan önce eğitmenlerimiz İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırladığımız online ingilizce ve uygulama ile pratik ingilizce derslerinize devam. Bu süreçte Türkiye ofisimizdeki eğitim danışmanlarımız durumunuzu takip eder.

> NASIL ÇALIŞMALI?
Konuşarak Öğren ile verimli çalışabilmek için Market bölümünden kendinize uygun bir 1-1 Ders Paketi satın alın ve ilgi alanlarınıza göre dersler ile eş zamanlı egzersizleri yapın.

+ Paketler:
- Genel İngilizce
- İş ingilizcesi
- Kampüs Eğitim Paketi
- Gramer Eğitim Paketi
- İK İngilizcesi
- Tıp İngilizcesi
- Finans İngilizcesi
- Mühendisler İçin İngilizce
Practical English Learning has never been easier. Speaking is a için English course on the mobile için course and is an ideal system for those who want to learn English easily. At the same time, the Speak by Learn app gives you a choice of one-to-one English lessons packages through carefully selected American instructors and Skype's chat system.

Learn English by listening, quizzes, video lessons, English grammar, yds, toefl etc. You can use it for free and increase the scores you get from English tests, English times, YDS and prepare toefl.

Whether you're at home, in the office, in school or in your pocket, now you can learn English. With the Learn Speaking system you are now able to practice English easily, anywhere and anytime.


WHY SHOULD I CHOOSE LEARNING?
Because; the biggest disadvantage of studying English in its own right is not being able to continue. Learning by speaking is also the lesson agenda, topics and course materials are added to your profile for you. Our award-winning customer advisors stay in touch with you on push notifications and course postponements, package changing, etc. In addition to this, you will not be able to avoid learning with push reminders.

> WEB + TABLET + SMART PHONE
According to the package you buy, you can take 10, 20 or 30 minutes a day in any place with internet connection and enjoy the lessons in English by listening, reading and reading.

> YOUR SPECIAL COURSE PLAN
You'll either be ahead of the classroom in the English language course. Speaking Learn progresses according to your speed. While English language courses set the same curriculum for all, Speaking Learn creates content based on your interests and profession. So you can speak English in your practical world.

> SPECIAL CONSULTANT FOR YOU
Digital technologies, human factor and optimum student satisfaction are very important to us. Our instructors measure your level of English before you start your classes. Then continue your practical English lessons with the online English and practice we prepare for you, according to your level. Our training consultants in our Turkey office will follow your progress in this process.

> HOW TO WORK?
To be able to work efficiently with Speaking Learn, buy a 1-1 course package from the Market section and do the exercises simultaneously with your interests.

+ Packages:
- General English
- Business English
- Campus Education Package
- Grammar Training Package
- HR English
- Medical English
- Financial English
- English for Engineers
Read more
Collapse
3.1
206 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Küçük düzeltmeler
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 17, 2019
Size
7.8M
Installs
50,000+
Current Version
3.2.66
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$89.99 per item
Permissions
Offered By
Konuşarak Öğren
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.