Kpss Cepte - Ücretsiz

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

KPSS 2018 - KPSS Cepte Android uygulamasında yer alan içeriklerden bir kısmı tanıtım ve bilgilendirme amacıyla KPSS Cepte Demo sürümü ile sizlere iletilecek. KPSS Cepte Demo ile sizlere Tarih + Anayasa ve Güncel Bilgiler derslerine yönelik günlük olarak bilgi gönderimi yapılacaktır.

2 yıldır binlerce kullanıcının beğenerek ve tavsiye ederek kullandığı KPSS Cepte android uygulamamızı KPSS 2018'e özel hazırladık ve sizlerin kullanımına sunuyoruz.

KPSS Cepte Demo'yu beğenirseniz, tüm içeriklere ulaşmak için KPSS Cepte Pro versionunu indirebilirsiniz.

✓ KPSS Cepte Demo'yu "İnternetsiz" yani mobil veriniz kapalı iken de kullanabilirsiniz.

✓ NOT: Uygulamamız Bloom’un Tam Öğrenme Modeline uygun olarak hazırlanmıştır.

✓ LİSANS + ÖN LİSANS + LİSE düzeyi KPSS'ye uygundur.


KPSS Cepte uygulamasının özellikleri nelerdir?

✓ KPSS Cepte ile artık hedefiniz cebinizde ;)

✓ 2018 KPSS'ye kadar her gün Güncel Bilgiler, Anayasa, Genel Tarih, İnkılap Tarihi ile Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi derslerine yönelik hazırlanmış çok özel içerikleri bildirim mesajı ile sizlere ulaştırıyoruz.

✓ Uygulamamızda Güncel Bilgiler, Tarih ve Anayasa derslerine yönelik çözümlü konu testleri, çözümlü deneme sınavları, soru-cevap şeklinde hazırlanmış çok özel bilgiler ile 2018 KPSS'de çıkma ihtimali yüksek bilgiler yer almaktadır.


KPSS Cepte Pro'dan farkı nedir?

✓ Tüm içeriğin yaklaşık %20'lik kısmına yer verilmektedir
✓ Favori Bildirimlerim bölümü pasiftir.
✓ Bilgi Ara bölümü pasiftir.
✓ Uygulama ayarları bölümü pasiftir.

Tüm içeriğe 1 yıl süreyle abone olmak için KPSS Cepte pro sürümü indirebilirsiniz.


Avantajları:

✓ Kullanıcının istediği zaman KPSS için önemli olan bilgiye ulaşmasını sağlar.

✓ Kullanıcıyı bilgi kirliliği ve kalabalıklığından kurtararak sınavda çıkması en muhtemel bilgilere ulaşmasını sağlar.

✓ Cep telefonu yanında olduğu sürece ders çalışabilme, önemli bilgileri tekrar edebilme imkanı sağlar.

✓ Bildirim ile gelen soru – cevap bilgiler yardımıyla öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlayarak kalıcılığı artırır.


Uyarılar:

✓ Bildirimler ile gönderilen mesajlar cep telefonunuzun mobil verisi açık ise size ulaşır. Eğer bildirim gönderildiği zaman mobil veriniz açık değilse bildirim mesajları mobil veriniz aktif olduğu zaman sizlere iletilir. Eğer bildirim size yine de iletilmemişse bilgi uygulamaya otomatik olarak eklenecek ve uygulamayı açtığınız zaman "Son Eklenenler" bölümü üzerinden bilgi takibini rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

✓ Uygulamaya sonradan kayıt olan ya da internet bağlantısı açık olmadığı için bildirim mesajı ulaşmayan kişiler 2018 KPSS Cepte Android Uygulamamıza giriş yaparak tüm bildirimlere rahat bir şekilde ulaşabilir.

✓ Lise - Önlisans ve Lisans düzeyi KPSS'ye uygundur.

✓ Bu uygulamamızın amacı öğrencilere önemli Tarih + Anayasa ve Güncel Bilgilere yönelik önemli bilgileri bildirim ile günlük olarak göndermektir. Bu yüzden uygulamanın içeriği sınava kadar günlük düzenli olarak gönderilen bilgiler ile zenginleştirilecektir.
KPSS 2018 - KPSS in order to publicity and information of a portion of the content is located in Mobile Android app will be forwarded to you by the KPSS Mobile Demo version. KPSS Mobile Demo at you with Updated Information Date + Constitution and submission information for the course will be made on a daily basis.

2 years, thousands of users in the mobile android application KPSS our liking and use by recommending that the KPSS 2018, we have prepared a special offer and available to you.

If you like the Demo Mobile KPSS, KPSS Mobile can download the Pro version 'to reach all content.

✓ KPSS in Mobile Demo "without internet" that while you can use your mobile data turned off.

✓ NOTE: Our application has been prepared in accordance with Bloom's mastery learning model.

✓ + FRONT LICENSE + HIGH DEGREE KPSS'ye level is appropriate.


 What are the features of the KPSS mobile application?

✓ Mobile is now with the KPSS target your pocket;)

✓ Updated Information 2018 KPSS'ye up every day, the Constitution, the General History, the History of Çağdaş Türk, and we convey to you with very specific contents of the notification message prepared for World History course.

✓ Updated Information in our application, parsed subject tests for course dates and the Constitution, parsed trial exams, likelihood KPSS 2018 with very specific information in the form of questions and answers prepared is located high profile.


What is the difference from the KPSS Mobile Pro?

✓ is given to approximately 20% of all content
✓ Favorites My Notifications section is passive.
✓ Information is passive intermediate section.
✓ Application settings section is disabled.

You can download the pro version of the KPSS Mobile to subscribe for all content 1 year.


Advantages:

  ✓ it provides access to information that is important to KPSS when the user wants.

  ✓ User information to appear on the exam, freeing from pollution and crowding allows you to get the most possible information.

  ✓ Ability to work as long as the course is next to the mobile phone, allows important information to be able to again.

  The question with ✓ Notification - improves retention by providing answers to reinforce the information learned with the help of information.


Warnings:

  ✓ Notifications are messages sent by mobile data reaches you it is open your mobile phone. If you have notifications sent when mobile data is not open notification messages are forwarded to your mobile data when you are active. If you still notice will be added automatically when you open the application and application information is not transmitted "Recently Added" section, you can track the information over in a comfortable way.

  ✓ application later or persons who sign up for notification messages that reach the 2018 KPSS mobile internet connection açık olma in a comfortable way to reach all notifications by logging on our Android App.

  ✓ High School - Associate and Bachelor level is appropriate KPSS'ye.

  ✓ with important information notifications for important dates + Constitution and Current Information The aim of this practice is to send students on a daily basis. So far the practice exam content will be enriched with the information sent regularly on a daily basis.
Read more
Collapse
4.2
74 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
August 2, 2017
Size
6.4M
Installs
10,000+
Current Version
1.0
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Kpss Cepte
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.