İngilizce Kelime Yarışması

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

HIZ İKY (İngilizce Kelime Yarışması) yenilenmiş arayüzü ve içeriğiyle yeniden aramızda!

Hız Yayınları - İngilizce Kelime Yarışması ile isterseniz Genel İngilizce' de kendinizi geliştirebilir; isterseniz okulda, sınavlarda ve testlerde karşınıza çıkan tüm İngilizce kelime ve kalıpları tekrar edebilirsiniz. IKY sizlere 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıfların müfredatındaki tüm kelime ve kalıpları sunan bir uygulamadır. Çevrimdışı veya çevrimiçi kullanılabildiği için internet bağlantınızın olmadığı zamanlarda bile dilediğiniz gibi kendinizi geliştirebilirsiniz.


Nasıl Oynanır?

Yarışmaya başlamadan önce sınıf, yarışmak veya tekrar etmek istenilen ünite, yarışmanın süreli mi yoksa süresiz mi olacağı ve cevapların kaç şık ile geleceği seçilir. Daha sonra "Başla" butonu tıklanarak oyun başlatılır.

Süreli oyun seçeneğinde özel güç seçeneği ile puanınızı katlayabilirsiniz. Ne kadar çok puan alırsanız Leaderboard' daki sıranız o kadar yükselir. Oyunda 3 farklı Leaderboard vardır: Günlük, Haftalık ve Aylık. Günlük Leaderboard her gün yenilenir. Haftalık Leaderboard ise her cumartesiyi pazara bağlayan gece yenilenir. Aylık leaderboard ise her ayın son günü yenilenir. Kısacası her gün ve her hafta için yeni bir şansın var.


Neden Oynanmalı?

İsterseniz “Genel İngilizce” seçeneği ile devlet müfredatından bağımsız olarak A1’den C2’ye kadar olan İngilizce kelimeleri ezberleyebilir, tekrar edebilirsiniz.

İsterseniz süresiz oynayarak rahatça alıştırma yapabilir, isterseniz de süreli oynayarak daha çok puan kazanıp arkadaşlarınızın ve diğer yarışmacıların önüne geçebilirsiniz.

Yarışmalardaki tüm sorular alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlandığı için okuldaki sınavlarda başarınız yüksek oranda artacaktır.


Hız Yayınları, SpeedUP ve LeduGo işbirliği ile hazırlanmıştır.
HIZ İKY (English Word Competition) is among us again with its renewed interface and content!

With Speed ​​Publications - English Word Competition, you can improve yourself in General English if you want; If you want, you can repeat all the English words and phrases you come across in school, exams and tests. IKY is an application that offers you all the words and patterns in the curriculum of the 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12th grades. Since it can be used offline or online, you can improve yourself as you wish even when you do not have an internet connection.


How to play?

Before starting the competition, the class, the unit you want to compete or repeat, whether the competition will be timed or indefinite, and how many options the answers will come with are selected. Then the game is started by clicking the "Start" button.

You can multiply your score with the special power option in the time game option. The more points you get, the higher your rank on the Leaderboard. There are 3 different Leaderboards in the game: Daily, Weekly and Monthly. Daily Leaderboard is renewed every day. The weekly Leaderboard is renewed every Saturday, on the night connecting Sunday. The monthly leaderboard is renewed on the last day of each month. In short, you have a new chance for every day and every week.


Why to Play?

If you want, you can memorize and repeat English words from A1 to C2, regardless of the state curriculum, with the "General English" option.

If you want, you can practice easily by playing indefinitely, or you can earn more points by playing time and get ahead of your friends and other competitors.

Since all the questions in the competitions are prepared by expert teachers, your success in the exams at the school will increase significantly.


Speed ​​Publications has been prepared in collaboration with SpeedUP and LeduGo.
Read more
Collapse
4.9
3,403 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Bug fixed.
Localization Added.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 28, 2021
Size
46M
Installs
500,000+
Current Version
2.2.2.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$1.49 per item
Permissions
Offered By
Hız Yayınları
Developer
İçerenköy Mh. Ertaç Sk. Ardil İş M. No:4/5 ATAŞEHİR - İSTANBUL
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.