Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

BiznisInfo je aplikácia, ktorá včas a ľudskou rečou upozorní slovenských podnikateľov na zmeny v ich povinnostiach. Legislatíva sa na Slovensku mení veľmi často, a tak je dôležité byť včas informovaný o opatreniach, ktoré ovplyvňujú podnikanie. Cez aplikáciu sa podnikatelia môžu aj vyjadriť k pripravovanej legislatíve.

Po nainštalovaní aplikácie do vášho smartfónu sa používateľovi zobrazia posledné schválené zákony, ale aj tie, ktoré sa ešte len pripravujú. Nezabúdame na to, že právnici a úradníci hovoria svojou vlastnou rečou, a preto vám BiznisInfo ponúka informácie v krátkej a zrozumiteľnej podobe.

PRE KOHO JE APLIKÁCIA URČENÁ
- Pre podnikateľov, ktorí síce nechcú, ale potrebujú vedieť o svojich povinnostiach a zmenách v legislatíve a vyhnúť sa zbytočným pokutám.
- Pre účtovníkov a iných profesionálov, ktorí chcú šetriť svoj čas strávený sledovaním zmien.
- Pre všetkých, ktorí nechcú prichádzať o biznis informácie a zaujímavé príležitosti na rozvoj podnikania.


Aplikáciu BiznisInfo vytvorilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska a je realizovaná s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky na rok 2018. Partnermi sú spoločnosť METRO Cash & Carry SR a portál Podnikajte.sk

Inštaláciou tejto aplikácie potvrdzujete, že ste sa vopred oboznámili s podmienkami jej používania, ktoré sú dostupné v ďalšom popise aplikácie (ďalšie informácie o aplikácii), a tieto podmienky akceptujete.
BiznisInfo is an application that prompts Slovak business people to change their responsibilities in a timely and human way. Legislation is changing very often in Slovakia, so it is important to be informed in a timely manner of the measures that affect business. Through the application, entrepreneurs can also comment on the forthcoming legislation.

After you install the app into your smartphone, the user will see the latest approved laws, but also those that are still under preparation. We do not forget that lawyers and officials speak their own words, so BiznisInfo offers you information in a brief and comprehensible form.

FOR WHICH THE APPLICATION IS DESIGNED
- For entrepreneurs who do not want but need to know about their responsibilities and changes in legislation and avoid unnecessary fines.
- For accountants and other professionals who want to save their time spent watching changes.
- For all who do not want to come up with business information and interesting opportunities for business development.


The BiznisInfo application was created by the Association of Young Entrepreneurs of Slovakia and is implemented with financial support from the Foundation of the Ministry of Economy of the Slovak Republic for 2018. The partners are METRO Cash & Carry SR and Podnikajte.sk

By installing this application, you acknowledge that you have become familiar with the terms of use that are available in the next application description (additional information about the application) and accept these terms.
Read more
Collapse
3.9
55 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Oprava generovania odkazu na zdielanie
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 1, 2021
Size
10M
Installs
1,000+
Current Version
4.1.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Združenie mladých podnikateľov Slovenska
Developer
Cukrová 14, 813 39 Bratislava, Slovensko
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.