Rani Muthu Tamil Calendar 2018

Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Обединето Кралство)

Rani Muthu daily sheet Tamil calendar 2018 is here in app version to provide you with necessary daily information in Tamil. This calendar shows the accurate Tamil date and month with auspicious days and time, Raghu Kaalam, Yemakandam, Important fasting days, Gauri Panchangam and much more. Download this calendar app to lead your life in the successful path.
Рани Muthu дневен лист Тамил календар 2018 година е тука, во верзија на апликација за да ви обезбеди со потребните дневни информации во тамилски. Овој календар покажува точно Тамил датум и месец дена со светло и време, Raghu Kaalam, Yemakandam, Важна постот дена, Гаури Panchangam и многу повеќе. Симни ја оваа календарска стан да доведе својот живот во успешен пат.
Прочитајте повеќе
3,5
Вкупно 12
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Bug fixes and performance improvements
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Ажурирано
07 февруари 2018
Големина
2,7M
Инсталации
100+
Тековна верзија
1.2
Потребен е Android
4.0 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Malar Publications Pvt. Ltd.
Програмер
Rani building, 86, EVR High Road, Poonamallee High Road, Periyamet, Chennai, Tamil Nadu - 600007. INDIA
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.