JazzTimes

Нуди купувања во апликација
Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

According to the latest edition of The All-Music Guide, JazzTimes is arguably the number one jazz magazine in the world. JazzTimes, America's Jazz Magazine, provides comprehensive and in-depth coverage of the jazz scene. In addition to insightful profiles on jazz stars new and established, every issue contains nearly 100 reviews of the latest CDs, books, videos and performances. Winner of many awards for journalism and graphic design, JazzTimes features lively writing, stunning photography and sophisticated design. JazzTimes is also the sponsor for jazz festivals worldwide. Often controversial, always entertaining, JazzTimes is a favorite of musicians and fans alike.
Според најновото издание на All-Музика Водич, JazzTimes е веројатно број еден џез-списание во светот. JazzTimes, џез-списание на Америка, обезбедува сеопфатен и во-длабочината на покриеност на џез сцена. Во прилог на остроумен профили на џез ѕвезди нови и воспоставени, секое прашање содржи речиси 100 прегледи на најновите ЦД-а, книги, видеа и перформанси. Добитник е на многу награди за новинарство и графички дизајн, JazzTimes карактеристики жив пишување, прекрасни фотографии и софистициран дизајн. JazzTimes е и спонзор за џез фестивали во светот. Често контроверзна, секогаш забавни, JazzTimes е миленик на музичари така и на поддржувачи.
Прочитајте повеќе
Собери
3,8
Вкупно 10
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

This update has some performance and stability improvements.
Прочитајте повеќе
Собери

Дополнителни информации

Ажурирано
31 мај 2016
Големина
6,9M
Инсталации
1.000+
Тековна верзија
6.1.0
Потребен е Android
4.0 и понова
Оцена на содржината
Производи во апликација
3,99 US$ - 19,99 US$ по ставка
Понудено од
MAZ Digital Inc.
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.