Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

National Television Limited, Rtv, a sister concern of Bengal Group of Industries started it’s journey as a private satellite television in 26th December 2005.
Since inception, Rtv strives to keep pace with the time, remain neutral in case of news and creative in case of programs.
Националната телевизија Limited, РТВ, сестра грижа на Бенгал група на индустрии започна тоа е патување како приватна сателитска телевизија на 26. декември 2005 година.
Од своето основање, РТВ се стреми да се задржи чекор со времето, да остане неутрална во случај на вести и креативни во случај на програми.
Прочитајте повеќе
4,3
Вкупно 2.881
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Minor BUG fixed.
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
29 септември 2016
Големина
5,6M
Инсталации
500.000+
Тековна верзија
2.0.4
Потребен е Android
2.2 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Bengal Multimedia Ltd.
Програмер
BSEC Bhaban (Level-6), 102 Kazi Nazrul Islam Avenue Karwan Bazar, Dhaka – 1215 Bangladesh
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.