Real world RPG (online GPS game)

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

THIS GAME IS IN ENGLISH AND MANY OTHER LANGUAGES, PLEASE USE GOOGLE TRANSLATOR METHOD IN THIS APP!Klíčové prvky:
- Přenesení prvků klasických RPG her do skutečného světa (boje, sběr předmětů, vývoj postavy, plnění úkolů atd.)
- Komunitní systém hráčů včetně možností interakce v terénu (komunikace, chat, skupinové souboje)
- Motivace k aktivnímu pohybu ve skutečném světě
- Zvuková signalizace nových událostí
- Velmi nízké hardwarové nároky (výdrž baterie a datová nenáročnost)
- Vše zdarma a s minimem reklam
- Možnost vytvářet vlastní dějové linky a rozšiřovat svět kolem sebe"Vydal jsem se na vánoční trhy na pražské Náměstí Míru, kde je umístěno herní město Praha 2. Pročetl jsem si tamní nástěnku, v herní hospodě si dal pivko, pokecal s několika NPC postavami a chystal se jít dál. Při pohledu na mapu jsem zjistil, že o několik bloků dále se vyskytl Kovovůl. S tím jsem ještě nebojoval - šel jsem tedy po něm. Štěstí, že jsem si včas přečetl záznam o této potvoře v herní encyklopedii. Bez štítu bych totiž neměl šanci. Vrátil jsem se tedy do Prahy 2, na trhu prodal kapku temnoty ze svého inventáře, nakoupil železo a hlínu a u zbrojíře si nechal vyrobit Kvalitní štít. Ale ouha, když jsem nasadil štít místo Profi zabijácké věcičky, klesla mi síla pod potřebnou mez. Takže jsem cestou za Kovovolem ještě snědl pár herních jablíček a koláčů. Lov to byl nesnadný, schovával se uprostřed bloku domu a přeskakoval z místa na místo. Asi deset minut jsem ho naháněl po ulicích, ale dopadlo to úspěchem. Když jsem ho dostal, zavřískl jsem k vylekání přihlížejících radostí :) Když už jsem byl v ráži, došel jsem si ještě splnit další část jednoho z herních úkolů. Chtěl jsem ještě podrtit Vraždomilku, ale skočila mi do cesty Ďáblova bokovka, která mi pěkně zahýbala statistikami zdraví... Tak snad příště, dnes to bylo krásných nachozených 2,5 km, které proměním v zisk ztraceného zdraví :)"

Přesně tohle je Váš příběh. Paralelní živý svět odehrávající se všude kolem Vás. Stačí zapnout GPS, mobilní data a stát se jeho součástí! :-)OBJEVUJTE - KOMUNIKUJTE - ROZVÍJEJTE SE - TVOŘTE!
THIS IS IN ENGLISH GAME AND MANY OTHER LANGUAGES, PLEASE USE GOOGLE TRANSLATOR METHOD IN THIS APP!
Home

Key Features:
- Transferring elements of classic role-playing games to the real world (fighting, collecting items, character development, fulfillment of tasks etc.)
- Community system of players including the possibility of interaction in the field (communications, instant messaging, group fights)
- Motivation for active movement in the real world
- Buzzer new events
- Very low hardware requirements (battery life and data modesty)
- All free and with minimal ads
- Ability to create your own storylines and extend the world around them
Home

"I went to the Christmas markets in Prague Peace Square, which is located gaming Prague 2. I've read the local board, the game took a beer pub, have a nice chat with several NPCs and prepared to move on. Looking at the map, I found that a few blocks occurred Kovovůl. with that, I still fight - so I went after him. Lucky I can timely read the record of this monster in the game encyclopedia. Without the shield I had no chance. I went therefore to Prague 2, the market sold a drop of darkness from your inventory, buy iron and clay and armorer can let produce high-quality protection. But oh, when I put a shield instead Profi killer stuff dropped me strength below the required limit. So I'm way behind Kovovolem even ate a few game apples and cakes. hunt it was difficult, hiding in the middle of the block house and leaping from place to place. About ten minutes later I chased him through the streets, but aM adlo's success. When I got it, I yelled to bystanders startling pleasure :) When I was in caliber, I came to meet yet another part of one of the game's challenges. I was still preliminary size Vraždomilku, but I jumped in the way the Devil moonlight that I'm pretty wiggled health statistics ... So maybe next time, today it was beautiful nachozených 2.5 km, which will turn a profit in DALYs :) "

That's exactly what your story. Parallel living world taking place all around you. Just turn on the GPS, mobile data and become part of it! :-)


DISCOVER - COMMUNICATE - Grow - CREATE!
Read more
3.0
101 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Nový, opravený a vylepšený způsob registrace!
Read more

Additional Information

Updated
March 9, 2018
Size
3.2M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.8
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Teen
Use of Alcohol, Language
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location
Permissions
Offered By
Michal Jakl
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.