UZ Clinic

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

UZ Clinic, üroloji uzmanı Op. Dr. Niyazi Umut Özdemir tarafından sadece ve sadece "Cinsel İşlev Bozuklarının Tanı ve Tedavisi" için kurulmuş entegre özel bir tıp kliniğidir. Bilindiği üzere cinsellik, vücudumuzun en karmaşık ve en gizemli çalışan sistemidir. Cinselliğin en önemli parçası olan cinsel birleşme yani seks ise; kadın ve erkekte hem bilinç hem de bilinçaltının; hem istemli eylemlerin hem de istemsiz reflekslerin iç içe geçtiği eşsiz bir süreç ile tek vücut haline gelmek demektir. Ama pek çok organik ve psikolojik faktör, bu sürece dahil olup bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Biz, sizlerin bu sorununuza farklı bir yaklaşımla çözüm bulmaya çalışıyoruz. Genelde cinsel sorunlarından şikâyetçi olan bireyler; psikiyatri, üroloji veya jinekoloji doktorlarından birisinin kapısını çalarlar. Biz ise "entegratif" yani bütüncül bir şekilde bu konuya eğiliyoruz. Karşılaştığınız her türde cinsel uyum sorunları için sizi çift yani bir bütün olarak bir arada dinliyor, bir arada değerlendiriyor ve size özel bir tedavi çözüm modeli ortaya koyuyoruz. Böylesi bir yaklaşımın hem hayatın akışına hem de bilimsel temellere daha sağlam oturduğunu düşünmekteyiz.
UZ Clinic urologist Op. Dr. Hope and only by Niyazi Özdemir "Diagnosis and Treatment of Sexual Function Damaged" is an integrated set for a special medical clinic. As is known, sexuality is the most complicated and mysterious working of our body system. Sexual intercourse, the most important part is that sex; both conscious and unconscious in women as well as men; both the voluntary action with a unique process that intertwined the involuntary reflex means becoming one body. But many organic and psychological factors are involved in this process can lead to the emergence of some problems. We know that you are trying to find a solution with a different approach to this problem. In general, individuals who complain of sexual problems; psychiatry, urology, gynecology or knocks on the door of one of the doctors. If we are "integrative" so we're leaning on this issue in a holistic manner. Listening to you so you encountered pair together as a whole for all types of sexual adjustment problems, it assesses and we put together a customized treatment solution model. We believe both that such an approach to the flow of life and sit more robust scientific basis.
Read more
Collapse
5.0
5 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
April 27, 2019
Size
18M
Installs
100+
Current Version
3.8.0.4.14
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Niyazi Umut Özdemir
Developer
Fenet Mah Bülent Ecevit Bulv No:23 Kanyon Plaza K:1 D:3 Muratpaşa Antalya Türkiye
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.