İLETİŞİM ve DİPLOMASİ

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Günümüzde tüm toplumsal süreçleri anlamaya dönük her tür disiplinin başına iletişim getirilmekte ve böylelikle bu melezlemenin dinamik/ilginç alanları ortaya çıkmaktadır: İletişim sosyolo­jisi, iletişim ve ekonomi, iletişim ve tarih, siyaset vs. Bu disiplinler peşpeşe hayat bulurken de işaret ettiği artık iletişimin hesaba katılmadığı hiçbir alandan bahsedilemeyeceği gerçe­ğidir. Diplomasi ile iletişimin kesişmesinde hayat bulan hayli zengin ve geniş bir alan üzerine bu dergi çıkartılmaya karar verildi. Her sayı, konu­ları belli bir sistematik çerçevede sunabilmek adına tematik olarak yayımlanmasının uy­gun olacağı düşünüldü. Bu uygulama, İletişim ve Diplomasi’nin çıkaracağı her sayısını daha geniş kitlelere ve nitelikli içeriklere ulaşmasını sağlar.
Nowadays, all the social processes towards understanding, and thus the cross can be brought to any type of communication per discipline dynamic / interesting areas emerge: Contact sociology, communication, and economics, communication and history, politics, etc.. These disciplines have pointed out, to find life in a row now speak of communication is not taken into account the fact that no space. Who lives at the intersection of communication with diplomacy over a large area is quite rich and it was decided to recover with this magazine. Each number, the publication of thematic issues in order to offer a systematic framework was considered to be appropriate. This application, Communication and Diploma qualified çıkaracağı content of each number and allows you to reach a wider audience.
Read more
4.0
4 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
August 30, 2013
Size
2.7M
Installs
100+
Current Version
1.1
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Unrated
Warning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.
Permissions
Offered By
MYSYS SOFTWARE SOLUTIONS
Developer
Nasuh Akar Mah. Süleyman Hacı Abdullahoğlu Cad. No: 5/2 Balgat Çankaya / Ankara
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.