NBT Citizen Reporter

Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Обединето Кралство)

Navbharat Times Citizen Reporter is an app using which citizens can voice their opinion on issues around them and share their stories and concerns in society.

Citizen Journalism is also known as public or democratic journalism. It means non-professionals playing an active role in the process of reporting news and disseminating information.

Citizens can submit news/information in text, photographs, audio and video formats.
Navbharat тајмс граѓанин-новинар е еден стан, со користење на кој граѓаните ќе можат да го искажат своето мислење за прашања околу нив и да ги споделат своите приказни и проблеми во општеството.

Граѓанско новинарство е исто така познат како јавни или демократски новинарство. Тоа значи дека не-професионалци да играат активна улога во процесот на пријавување на вести и ширење на информации.

Граѓаните можат да поднесат Вести / информации во текст, фотографии, аудио и видео формати.
Прочитајте повеќе
4,1
Вкупно 1.526
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

- Automated OTP verification for which you will need to give permission to the app to read SMS
- Minor fixes
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
29 јуни 2018
Големина
11M
Инсталации
100.000+
Тековна верзија
2.2
Потребен е Android
4.0 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Times Internet Limited
Програмер
Times Internet Limited Ecstasy IT Park Plot 391,Udyog Vihar, Phase 3 (opp. Trident Hotel) Gurgaon Haryana-122016
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.