Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

YAYIN YÖNETİMİ
Sorumlu Müdür: Mehmet Akıncılar
Genel Yayın Yönetmeni: Hakan Taha Bayram
Haber Müdürü: Zeki Üsten
Reklam Müdürü: Arzu Yaşa
Dinleyici Temsilcisi: Muhammed Said Akıncılar

Akıncılar Group bünyesinde faaliyet gösteren "Mesaj Fm" 1994 Yılından bu yana marmara bölgesinde geniş kitlelere ulaşmakta olup deneyimli yayıncı kadrosuyla kaliteli ve seviyeli yayını dinleyiciyle buluşturmaktadır.

Mesaj FM karasal yayın ağıyla Marmara bölgesinin 14 il ve ilçesine 24 saat kesintisiz yayın yapmaktadır.

Kocaeli, Silivri, Şile, İzmit, Düzce, Tekirdağ, Kırklareli ve Balıkesir 99.0, Bilecik 89.5, Bursa 105.8, Sakarya 101.5, Gebze ve Yalova 92.8, Çanakkale 100.7

Mesaj FM internet üzerinden (www.mesajfm.com) ve uydu (12559-27500-'2/3'V-Dikey-West) frekansı ile ülkemiz ve dünya geneline yayınını ulaştırmaktadır.

1994 yılından günümüze milli ve manevi değerlere sahip çıkarak yayın hayatını sürdürmekte olan radyomuz gün geçtikçe artan dinleyeci kitlesi ile büyük bir aile olmanın haklı gururunu yaşatmaktadır. Marmara bölgesinde etkin bir yayın ağına ve dinleyeci kitlesine sahip olan Mesaj FM reklam veren firmaları ilk tercihi olarak görmektedir. Reklam veren firmalara radyo bağı aracılığı ile özellikle destek vermektedir.

Yayın Lisans: (R2) Bölgesel
Yayın Ortamı: Karasal
BROADCAST MANAGEMENT
Managing Director: Mehmet Raiders
Chief Hakan Taha Day
News Director: Clever top of
Advertising Manager Arzu live
Listeners Representative: Muhammad Said Raiders

Raiders Group, which operates within the "Posts Fm" since 1994, is to reach a wide audience in the Marmara and the audience is bringing together quality level post with an experienced publisher team.

Posts terrestrial network with FM broadcasts 24 hours serves 14 cities and towns of Marmara.

Istanbul, Silivri, Chile, Izmit, Düzce, Tekirdağ, Kırklareli and Balıkesir 99.0, 89.5 Bilecik, Bursa 105.8, 101.5 Sakarya, Yalova Gebze and 92.8, 100.7 Canakkale

Total FM via the Internet (www.mesajfm.co) and satellite (12559-27500-'2 / 3'V-Vertical-West) with frequency of our country, and to deliver the publication to the world.

National since its publication in 1994 and continues its life by claiming moral values ​​are reminiscent of the pride of being a big family with radio, listen out for the masses, which is increasing day by day. Marmara region in an active message broadcast network and listen out for the masses with the FM advertising firms are seen as the first choice. via a radio link to the advertiser company gives particular support.

Publication License (R2) Regional
Broadcast media: Terrestrial
Read more
4.0
4 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
May 11, 2017
Size
1.1M
Installs
100+
Current Version
1.2
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
HAK MESAJ TELEVİZYON RADYO YAPIM VE YAYINCILIK A.Ş
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.