NFL Rush Gameday

Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

Experience Gameday Together! NFL RUSH Gameday is designed for kids to play fun games, customize their own avatars, watch awesome videos, and unlock cool digital gear from their favorite teams! Kids can play as they watch real NFL games, and complete a series of challenges based on passing, running and kicking the football.

Experience gameday together and enjoy NFL fun alongside your kids when you install NFL RUSH Gameday!

- Compete in 6 different arcade mini-games
- Unlock crazy costumes for your super fans
- Watch real NFL highlights and pregame match-up videos
- Play weekly challenges based on real NFL team stats
- Take a selfie, and customize with your team's colors and stickers
- Follow your favorite team and know exactly when their next game is

Note: This app does not provide access to live NFL game broadcasts. NFL RUSH Gameday is 100% free-to-play, no microtransactions or advertisements.
Искусете го гемејме заедно! NFL RUSH Gameday е дизајниран за деца да играат забавни игри, да ги прилагодуваат своите сопствени аватари, да гледаат прекрасни видеа и да откријат извонредна дигитална опрема од нивните омилени тимови! Децата можат да играат додека гледаат вистински НФЛ игри и да завршат серија предизвици засновани на донесување, трчање и удирање на фудбалот.
 
Искусете го gameday заедно и уживајте во NFL забава заедно со вашите деца кога ќе го инсталирате NFL RUSH Gameday!
 
- Се натпреваруваат во 6 различни аркадни мини-игри
- Отклучете луди костими за вашите супер фанови
- Гледајте ги вистинските НФЛ нагласува и видеата за совпаѓање со прегласување
- Играјте неделни предизвици врз основа на вистински статистики на НФЛ тимот
- Земете selfie, и се прилагодува со боите на вашиот тим и налепници
- Следете ја вашата омилена екипа и знајте точно кога е нивната следна игра
 
Забелешка: Оваа апликација не обезбедува пристап до емитувања на игра во НФЛ. NFL RUSH Gameday е 100% бесплатна за игра, без микротрансакции или реклами.
Прочитајте повеќе
Собери
4,1
Вкупно 6.762
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Gear up for the NFL Playoffs with NFL RUSH Gameday! Now you and your kids can experience gameday together with these new updates!

- We've got all-new super challenges, a new game with a new twist every week!
- Unlock 6 new costumes! Super Bowl, Pro Bowl and more!
- We've got special new backgrounds. Check them out!
Прочитајте повеќе
Собери

Дополнителни информации

Ажурирано
16 јануари 2019
Големина
57M
Инсталации
500.000+
Тековна верзија
3.80.1
Потребен е Android
4.3 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
NFL Enterprises LLC
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.