Kunduz – YKS AYT YGS LYS KPSS LGS ALES Soru Çözümü

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Kunduz, YKS, TYT, LGS, LYS, YGS, ALES, TEOG ve KPSS’ye hazırlanan öğrencilere çözemedikleri sorularda uzman eğitmen ağı ile ortalama 15 dakikada açıklamalı ve kaliteli çözüm desteği sağlamaktadır. Çözemediğin soruları sormak artık çok kolay!

Soru Çözümü: AYT, MYS, LYS ve ALES hazırlıkta matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, türkçe ve diğer derslerden çözemediğin sorularını Kunduz’a sor, anında cevaplansın, çözülmeyen sorun kalmasın!
Soru Bankası: Şimdiye kadar sorulmuş tüm TYT, YKS, MYS, YGS, LYS, TEOG KPSS soru ve çözümlere ulaş. Ders ve konu seç. Zorluk belirle. Testi başlat. Görmediğin soru kalmasın!
Rehberlik: TYT, YKS, MYS, YGS, LYS, TEOG KPSS hazırlık sürecinde psikolojik ve motivasyon desteği, sınav stresi ile başa çıkma yolları vb. konularda rehberlik ekibimize danış!
Eğitim Koçluğu: Kişisel haftalık ders çalışma programı hazırlama, TYT, YKS, MYS, YGS, LYS, TEOG, KPSS, DGS soru bankası ve konu anlatımlı kaynak tavsiyeleri, tercih dönemi desteği!

Neden Kunduz?
-Ortalama 15 dakikada hızlı soru çözüm desteği: Siz öğrencilerin zamanla yarıştığı bir dönem olan TYT, YKS, MYS YGS, LYS, TEOG, DGS hazırlıkta soru çözmek kadar çözemediğiniz sorulara anında ve hızlı çözüm desteği almak da bir o kadar önemli. Kunduz bu desteği en hızlı şekilde, kapsamlı ve güvenilir açıklamayla sizlere sunuyor.

-Her derste %100 çözüm garantisi: Kunduz'da YKS, TYT, MYS, LYS, YGS, ALES, DGS ve KPSS müfredatları dahilinde hiçbir derste çözülmeyen soru kalmaz. Sorduğunuz sorular %100 çözüm garantisi ile öğrencilere iletilir. Çözülmeyen sorun kalmasın! Ayrıca çözümlerde anlamadığınız kısımları sorabilir daha detaylı yanıt alabilirsiniz.

-Kunduz, dershane ve özel derse göre en az 10 kat daha hızlı, 10 kat daha ekonomik! Özel ders: Bir özel ders içinde ortalama 15 soru çözümü sağlanabilir. Kunduz’da aynı fiyata dilediğin zaman 600 soru çözümü alabilirsin. Özel derse göre en az 10 kat hızlı 10 kat ekonomik!

Dershane , Özel Ders , Etüt Merkezi: Dershane , özel ders ve etüt merkezlerine göre en az 10 kat daha ucuz ve hızlı! Dershane ve etüt merkezlerinde ders aralarında sınırlı soru çözümü alabilirken Kunduz’da çok daha ucuza masa başından kalkmadan yüzlerce soru çözümü alabilirsin. Dershane ve etüt merkezlerinde öğretmen peşinde koşmaya ve özel ders için yüklü paralar vermeye son!

- Eğitmenler: %90’u öğretmenlerden, %10’u YGS ve LYS’de derece yapmış öğrencilerden oluşan Kunduz eğitmen kadrosu 2500’den fazla eğitmeniyle sorularınızı bekliyor.

Dersler:
Matematik: Matematik soru çözümü / Matematik soru bankası / Matematik soruları / Matematik çözümleri

Geometri: Geometri soru çözümü / Geometri soru bankası / Geometri soruları / Geometri çözümleri

Fizik: Fizik soru çözümü / Fizik soru bankası / Fizik soruları / Fizik çözümleri

Kimya: Kimya soru çözümü / Kimya soru bankası / Kimya soruları / Kimya çözümleri

Biyoloji: Biyoloji soru çözümü / Biyoloji soru bankası / Biyoloji soruları / Biyoloji çözümleri

Türkçe: Türkçe soru çözümü / Türkçe soru bankası / Türkçe soruları / Türkçe çözümleri

Tarih: Tarih soru çözümü / Tarih soru bankası / Tarih soruları / Tarih çözümleri

Coğrafya: Coğrafya soru çözümü / Coğrafya soru bankası / Coğrafya soruları / Coğrafya çözümleri

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Din Kültürü soru çözümü / Din Kültürü soru bankası / Din Kültürü soruları / Din Kültürü çözümleri

Felsefe: Felsefe soru çözümü / Felsefe soru bankası / Felsefe soruları / Felsefe çözümleri

İngilizce: İngilizce soru çözümü / İngilizce soru bankası / İngilizce soruları / İngilizce çözümleri

Almanca: Almanca soru çözümü / Almanca soru bankası / Almanca soruları / Almanca çözümleri

Fransızca: Fransızca soru çözümü / Fransızca soru bankası / Fransızca soruları / Fransızca çözümleri

Fen Bilimleri: Fen Bilimleri soru çözümü / Fen Bilimleri soru bankası / Fen Bilimleri soruları / Fen Bilimleri çözümleri

Sosyal Bilimler: Sosyal Bilimler soru çözümü / Soru bankası

Kunduz, sınava hazırlıkta en iyi yol arkadaşın!

http://kunduzapp.com/kullanim-sozlesmesi/
Kunduz, YKS, DMR, LGS, LYS, YGS, ales, and teoge average KPSS'ye prepared students with expert instructors annotated network in question can not solve every 15 minutes and provides support for high-quality solutions. Now it's easy to ask questions you can not solve!

Question Solution: AYT, MYS, LYS and math in preparation ales, geometry, physics, chemistry, biology, Turkish and other lessons from Kunduz to ask questions you can not solve, you instantly answered, you remain unsolved problem!
Question Bank: So far, all have been asked TYT, WGS, MYS, YGS, LYS, KPSS questions and teoge reach a solution. Courses and select a topic. identify challenges. Start Test. kalmasın question you have not seen!
Guidance: TYT, YKS, MYS, YGS, LYS, KPSS preparation process teoge psychological support and motivation, coping with exam stress paths etc. Consult our team on issues guidance!
Education Coaching: Personal weekly program of study preparation, TYT, YKS, MYS, YGS, LYS, teoge, KPSS, DGS question bank and narrated resource referrals, preferred term support!

Why Ravens?
-Average speed problem solving support in 15 minutes: You, a period in which students race against time TYT, YKS, MYS YGS, LYS, teoge DGS preparation in the question can not be solved until you solve questions get support for instant and quick solution is just as important. This support is the fastest way to Kunduz, offers you with comprehensive and reliable explained.

-Each 100% guaranteed solution in the course Kunduz in the LDS, TYT, MYS, LYS, YGS, ALES, DGS and KPSS does not question remains unresolved in any courses within curriculums. Ask questions that are communicated to students with 100% guaranteed solution. Unresolved Issues're dating! You can also ask the parts you do not understand the solution can get more detailed response.

-Kunduz, according to the classrooms and tutoring at least 10 times faster, 10 times more economical! Private lessons: Private lessons in a solution achieved an average of 15 questions. When you wish for the same price you can get 600 questions in Kunduz solution. According to the tuition affordable for at least 10 times faster 10 times!

Classroom, Private Lessons, Study Center: Courses at least 10 times compared to private lessons and study centers cheaper and faster! You can take lessons in the classrooms and study centers around the hundreds of questions without leaving much cheaper in Kunduz tables may pull in a limited problem solving among them. Classrooms and study centers installed at the end to give money to teachers and private lessons pursuit!

- Trainers: 90% of the teachers, the teaching staff is composed of Kunduz students have done extremely YGS and LYS 10% expecting your questions with more than 2,500 instructors.

Lessons:
Mathematics: Mathematics problem solving / Math question bank / Mathematics questions / Mathematics solutions

Geometry: Geometry problem solving / Geometry question bank / Geometry questions / Geometry solutions

Physics: Physics problem solving / question bank Physics / Physics questions / Physics Solutions

Chemistry: Chemical solution to the question / question bank Chemistry / Chemistry questions / Chemistry Solutions

Biology: Biology solution to the question / question bank Biology / Biology questions / Biology solutions

Turkish: Turkish problem solving / Turkish bank in question / questions Turkish / Turkish solutions

Date: problem solving / History question bank / History questions / solutions History

Geography: Geography problem solving / Geography question bank / geography questions / Geography solutions

Religious Culture and Knowledge of Ethics: Religion problem solving / Religion bank of questions / questions Religion / Religion solutions

Philosophy: Problem Solving / Philosophy question bank / Philosophical questions / Philosophy solutions

English: English problem solving / English question bank / English questions / English Solutions

German: German problem solving / German question bank / German questions / German solutions

French: French problem solving / French question bank / French questions / French solutions

Science: Science problem solving / Science question bank / Science questions / Science solutions

Social Sciences: Social Science problem solving / Question Bank

Kunduz, the best way to friends in preparation for the exam!

http://kunduzapp.com/kullanim-sozlesmesi/
Read more
3.9
3,240 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Daha iyi bir Kunduz deneyimi için sürekli olarak değişiklikler ve geliştirmeler yapıyoruz. Güncellemeleri yükleyerek sorularına çok daha sorunsuz bir şekilde çözüm bulabilirsin.
Read more

Additional Information

Updated
October 21, 2018
Size
7.8M
Installs
100,000+
Current Version
2.10.8
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$3.50 - $14.00 per item
Permissions
Offered By
Kunduz INC.
Developer
805 La Para Avenue, Palo Alto, CA 94306
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.