TYT Asistanı

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

TYT Asistanı uygulaması Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde planlı ve düzenli çalışmalarını ve çalışmalarını kayıt altına almalarına yardımcı olarak gözlemlemeleri için tasarlanmıştır. İçerdiği özellikler sayesinde diğer ekstra uygulamalara ihtiyaç duymadan birçok takip işlemini TYT Asistanı uygulaması üzerinden yapabileceklerdir. Uygulama içerisinde yer alan bazı özellikler şöyledir :

Konu Takibi
Bu özellik sayesinde öğrenciler sınav konularını görebilir ve çalışmaları süresince bitirdikleri konuları işaretleyerek o derse ait yüzde kaçlık dilimde konuyu bitirdiklerini görebilir ve kalan zaman içerisinde bitirmelere gereken konulara daha kolay ve planlı bir şekilde odaklanabilirler.


Kronometre
Kronometre özelliği sıradan bir kronometreden daha fazlasını sunan bir özellik. Çalışmalarını kaydederek günlük, haftalık, aylık çalışma sürelerini kaydederek ilerleyen günlerde ne kadar çalışmaları gerektiğiyle ilgili planlamaları yapmaları için gerekli veriyi görebileceklerdir.

Sınav Sayacı
Sınav sayacı sayesinde sınav tarihini görebilir, bulundukları tarihten sınav gününe kadar kalan süreyi görebilir ve tüm zaman diliminde ne kadarını tamamladığınızı görebilirsiniz.

Haftalık Plan
Haftalık plan özelliği, bir haftalarını planlayabilecekleri bir planlayıcıdır. Yeni çalışma, sınav,ödev, aktivite veya not kaydedebilecekleri bir alan sunan bu özellik sayesinde ayrıca bu aktiviteler için hatırlatıcılar ayarlayabilir ve istediğiniz zamanda sizi uyarması hatırlatması için bildirimler alabilirsiniz.

Ayrıca ana sayfada yer alan grafiklerle görselleştirilmiş haftalık rapor özelliği sayesinde de o hafta içerisinde kaç adet etkinliğinizin olduğunu derslerin yüzde kaçını tamamladığınızı gösteren grafikler sayesinde çalışmalarınızın durumu hakkında daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.
TYT Assistant application of Higher Education Institutions Examination (LDS) preparing for the exam, students planned and orderly process to record their work and to observe the work is designed to help. Features include many thanks to the follow-up process without the need for other extra applications TYT Now will be able to through the application. Located some features within the application are as follows:

Subject Tracking
Students with this feature exam topics can see and be seen by checking the topics they finished the duration of their studies that they finished the subjects now kaçlık percent of the course and can focus more easily and in a structured way on issues that need to finish in the time remaining.


stopwatch
Stopwatch feature, a feature that offers more than just an ordinary stopwatch. Studies by saving daily, weekly, monthly should work in the coming days by recording how the working time DUğUylA be able to see the data necessary to make the relevant planning.

Exam Counter
With Exam counter exam date visible, you can see the time remaining until the date of their exam day and you can see how much you have completed the entire period of time.

Weekly Plan
Weekly schedule feature can plan a week and a is planning . The new study, exams, homework, thanks to this feature that provides a space in which activity or not register separately for this activity reminder You can set and whenever you want you to remind me warn Notice can get.

He also illustrated by the graph in the main page weekly report with the facility also showing that you complete the percentage of lessons that you have few pieces activity in that week graphics through work your status about You can access more detailed information.
Read more
4.1
33 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Çeşitli düzeltmeler yapıldı.
Read more

Additional Information

Updated
September 9, 2018
Size
6.8M
Installs
5,000+
Current Version
1.0.8
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
MSS Mobil
Developer
muhammedsehmuzsahin@gmail.com
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.