Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Polish (Poland)

Lubię uczyć to pierwsza w Polsce aplikacja informacyjna dla nauczyciela.

Operon specjalnie z myślą o nauczycielach szkół ponadpodstawowych przygotował aplikację umożliwiającą bezpośredni i wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych i ważnych dla nauczycieli informacji związanych z reformą 2019.

Aplikacja Lubię uczyć to baza informacji o nowych podręcznikach, obudowie dydaktycznej, podstawie programowej, kursach internetowych dla nauczycieli i wielu innych aktualności związanych z nowym liceum, technikum i szkołą branżową. A wszystko to dostępne od ręki, po jednym kliknięciu, w jednej aplikacji, w jednym smartfonie.

Dzięki tej aplikacji nauczyciel nie musi już szukać wiedzy w różnych źródłach. Deklarację przystąpienia do programu dla szkół ponadpodstawowych można złożyć przez telefon, w dowolnym miejscu i czasie. To pierwszy krok w stronę mobilności na lekcji i pracy od września na podręcznikach zintegrowanych z aplikacją na lekcję dla nauczyciela.

Aplikacja Lubię uczyć to nowoczesne narzędzie, dostosowane do trybu życia i potrzeb współczesnego nauczyciela.

Jak na co dzień korzystam z aplikacji?
Wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację, a już żadne kluczowe informacje nie umkną mojej uwadze.
- Otrzymuję aktualne informacje o nowych podręcznikach, ich statusie i numerach zatwierdzeń.
- Na bieżąco dostaję powiadomienia o wszystkich nowych materiałach i publikacjach Operonu, przydatnych do pracy w nowym liceum, technikum i szkole branżowej.
- W pierwszej kolejności dowiaduję się o nowych tematach i datach kursów internetowych dla nauczycieli.
- Zawsze jestem na bieżąco z interesującymi mnie tematami edukacyjnymi.
- Mogę ustawić powiadomienia w aplikacji, dzięki którym już na pewno nie umknie mi żadna informacja, na której mi zależy.
- Łatwo i szybko nawiązuję kontakt z Operonem, by uzyskać potrzebne informacje.
- Mogę zgłosić deklarację wyboru nowych podręczników.
I like to teach is the first teacher information application in Poland.

Operon specially designed for secondary school teachers has prepared an application that allows direct and convenient access to all necessary and important information for teachers related to the reform 2019.

Application I like to teach is a database of information about new textbooks, didactic casing, core curriculum, online courses for teachers and many other news related to the new high school, technical school and industry school. And all this is available immediately, one click, in one application, in one smartphone.

Thanks to this application, the teacher does not have to search for knowledge in various sources. The declaration of joining a post-elementary school program can be submitted by phone, anywhere and anytime. This is the first step towards mobility on lessons and work since September on textbooks integrated with the teacher's lesson application.

The application I like to teach is a modern tool, adapted to the lifestyle and needs of a modern teacher.

How do I use the application every day?
All you need to do is install the free application, and no key information escapes my attention.
- I receive updated information about new textbooks, their status and approval numbers.
- I receive notifications on all the new materials and publications of the Operon, useful for work in the new high school, technical school and industry school.
- In the first place I learn about new topics and dates of online courses for teachers.
- I am always up to date with educational topics of interest to me.
- I can set up notifications in the application, thanks to which I will certainly not miss any information I care about.
- I can easily and quickly contact Opera to get the information I need.
- I can declare a choice of new textbooks.
Read more
Collapse
2.6
5 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
July 29, 2019
Size
32M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.13
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Sp. z o.o.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.