Primapol Metal Weight App

PRIMAPOL metal spot Hmotnost kovu - kalkulačka
Kalkulačka PRIMAPOL je zdarma a neomezená pro odhad teoretické hmotnosti pro kovové a plastové výrobky podle jejich typu, hustoty, tvaru a pro zaslání RFQ pro materiály na bázi stanovených výsledků nebo samostatně.
Je to jednoduché - Vyberte si materiál, typ a tvar - Získáte teoretickou hmotnost - Pošlete RFQ
Snadné použití v kanceláři pro prodejce, kupující, architekty, inženýry,dodavatele, skladulogistický personál, na silnici, na místě
Uživatelsky přívětivé rozhraní s grafickým displejem.
Funkčnost v metrických i palcových jednotkách
Materiál: hliníkové slitiny, ocel, měď, mosaz, bronz, olovo, nikl slitiny, plast, nerez ocel, titan a vlastní hustoty.
Tvary: Desky / listy, kruhové tyče, ploché oceli, čtyřhrany, Bary Hexagon, trubky, obdélníkové trubky, čtyřhranné trubky, úhly
Primapol Metal Trading Metal weight calculator
Primapol Calculator is a FREE and unlimited application for estimating the theoretical weight of metal & plastic products according to their type, density and shape and for sending RFQ's for materials based on results provided or on a stand-alone basis.
Its simple - Choose material, type and shape – Obtain theoretical weight – Send RFQ
Easy to use either in the office by salespeople and buyers, on the road and on-site by architects, engineers and contractors, and on the warehouse floor by logistics personnel.
User-friendly interface with graphic shape display.
Functionality in Metric and Imperial units.

Materials: Aluminum Alloys, Steel, Copper, Brass, Bronze, Lead, Nickel Alloys, Plastic, Stainless Steel, Titanium and custom densities.
Shapes: Plates/Sheets, Round Bars, Flat Bars, Square Bars, Hexagon Bars, Round Tubes, Rectangular Tubes, Square Tubes, Angles.
Read more
2.7
11 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
March 1, 2012
Size
520k
Installs
1,000+
Current Version
2.0
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
PrimapolAppl
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.