Z Raporu

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Z Raporu günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor.

Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor…

Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık…

Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz.

Z Raporu bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

www.zraporu.com

Uygulamayı ücretsiz olarak Google Play üzerinden indirebilir, aylık 2,99 TL karşılığında bir sayı veya yıllık 29,99 TL karşılığında 12 sayı için abonelik satın alabilirsiniz.
Ödeme, Google Play hesabı üzerinden, satın alma onayınız ile gerçekleşecektir.

1 sayı = 2,99 TL
Yıllık abonelik (12 Sayı) = 29,99 TL


ABONELİĞİN OTOMATİK YENİLENMESİ ve İPTALİ HAKKINDA;

- Abonelik ücreti tahsili, Google Cüzdan hesabınızda tanımlı ödeme yöntemleri ile gerçekleştirilecektir.
- Aboneliğiniz, mevcut abonelik döneminiz sonunda Google Play üzerinde otomatik olarak yenilenir.
- Otomatik yenileme seçeneğini, Google Play hesap ayarlarınızdan kapatabilirsiniz.
- Abonelik periyodu bitmeden önce otomatik yenilenme seçeneğinin kapatılması halinde, aboneliğiniz dönem sonuna kadar geçerli olacak ve bir sonraki dönemde aboneliğiniz yenilenmeyecektir.
- Google Cüzdan üzerindeki abonelik sayfasını ziyaret ederek aboneliğinizin ne zaman yenileceğini görebilirsiniz.
- Aktif abonelik periyodu içinde, aktif abonelik iptal edilemez.


UYGULAMA İZİNLERİ HAKKINDA;

Uygulamamızı yüklediğinizde sizden bazı izinler talep etmekteyiz.
Sadece fonksiyonel ihtiyaçlar nedeniyle talep edilen bu izinlerin, kullanıcılarımızın gizliliğini ihlal edecek şekilde kaydedilmediği ve kullanılmadığı konusunda sizleri temin ederiz.

İzinlerle ilgili teknik gereksinimleri aşağıda bilginize paylaşıyoruz;

- Google Play Store ID: Uygulama içi satın alımlarda ödeme işlemleri için,
- Cihaz Kimliği ve Çağrı bilgileri: Satın alınan içeriğin kullanıcıya faturalandırılabilmesi için, (Çağrı bilgisi, yasal IMEI tespiti için gereken iznin teknik adıdır. Rehberiniz ve yapılan görüşmelerle ilgili değildir)
- Konum bilgisi: Alınan ödemenin hangi bölgenin vergi düzenine göre kaydedileceğinin tespiti için,
- Hafıza/SD kartına erişim: İndirilen içeriğin daha sonra offline olarak okunabilecek şekilde kaydedilebilmesi için, (uygulamanın, bellekteki diğer dosyalara erişim hakkı değildir)
- İnternet bağlantı türü 3G/4G/WIFI bilgisi: İçerik değişikliklerinin ve güncellemelerin, otomatik indirme tercihinize göre otomatik yüklenebilmesi için,

Bu izinler, benzer uygulamalarda da karşılaşabileceğiniz ve Google uygulama geliştirme standartlarına göre talep edilen izinlerdir.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Magazine is an adventure that has come to an end. But not for us. Albayrak Media, which is the 4th magazine that the group added to the magazine family, aims to provide access to the essence and background of the news, events and events consumed in daily life.

In journalism, each one pursues a ”story behind things” that we consider a es story Hab Hab

While there are many monthly and weekly economic magazines that are successful in the market, the fact that the side of the media we are standing in does not have a neat economy publication has encouraged us to exist in this medium. Turkey's new face, to venture, we put our mind to be found in a publication by the geography and shed light on the ties with the world and we hit the road ...

Our difference is that we are a magazine that goes out of the world, makes a global view, makes background readings and makes Islamic codes available in the economy. Apart from local and foreign writers in Turkey with our commentary and more economical for our businessmen who invest abroad on a photo and attach it to the world, political and geopolitical risks we are also revealed.

Z Report with you with a wide perspective on the economy and life issues from Asia to America, from North Europe to Africa and Latin America ara

I www.zraporu.co

You can download the app from Google Play free of charge, you can purchase a subscription for 12 numbers per month for a monthly fee of £ 2.99 or $ 29.99 per year.
Payment will be made through your Google Play account with your confirmation of purchase.

1 number = $ 2.99
Annual subscription (12 issues) = 29,99 TL


ABOUT AUTOMATIC RENOVATION AND CANCELLATION OF SUBSCRIPTION;

- Subscription fee collection will be made through defined payment methods in your Google Wallet account.
- Your subscription is automatically renewed on Google Play at the end of your current subscription period.
- You can turn off auto-renew in your Google Play account settings.
- If the auto-renew option is turned off before the end of the subscription period, your subscription will be valid until the end of the period and your subscription will not be renewed in the next period.
- You can see when your subscription will be renewed by visiting the subscription page on Google Wallet.
- Active subscription cannot be canceled during the active subscription period.


ABOUT APPLICATION PERMISSIONS;

When you install our application, we request some permissions from you.
We only assure you that these permits requested for functional needs are not recorded and used in a way that violates the privacy of our users.

We share the technical requirements for the permissions below;

- Google Play Store ID: For payment transactions in in-app purchases,
- Device ID and Call information: In order for the purchased content to be invoiced to the user, (Call information is the technical name of the permission required for the legal IMEI detection. It is not related to your contacts and contacts)
- Location information: To determine which region is to be registered according to the tax scheme,
- Access to memory / SD card: In order to save downloaded content in a way that can be read offline, the application does not have access to other files in memory.
- Internet connection type 3G / 4G / WIFI information: To automatically upload content changes and updates according to your automatic downloading preference,

These permissions are permissions that you may encounter in similar applications and are required by Google application development standards.
Thank you for your understanding.
Read more
Collapse
4.0
26 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
October 15, 2019
Size
12M
Installs
1,000+
Current Version
1.3.1
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$0.99 - $24.47 per item
Permissions
Offered By
Piri Medya
Developer
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.