RentRovi

100+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

RentRovi eliminates problems with the traditional rental property dynamics, helping you directly rent or rent out a house wherever you are.

As a tenant, it gives you the opportunity to rent a home in just few steps. All properties information are checked, reviewed and under our control. Provided technical information such as hd pictures, videos, and 360 degree view will help you rent easier, faster, and save you time.
RentRovi provide a 50% commission advantage fee over traditional rental offices and offers you the possibility to rent a home using its different rental options (including a 100% zero deposit option).

As landlord, our Team members visit your residence, take pictures, videos, and technical information about your property all free of charge. We help you find secure tenants, using the different rental options we offer. You can directly manage your listings, plan visits tour, and reply to messages with your RentRovi's account.

We offer you a 24/7 assistance free of charge.

----

RentRovi, geleneksel kiralama yöntemlerine kıyasla nerede olursanız olun kiralamak istediğiniz evi doğrudan, masrafsız ve online kiralama imkanı sunar.

Kiracı olarak sadece birkaç adımda hayalinizdeki evi kiralayabilirsiniz. RentRovi bünyesinde bulunan tüm evlerin bilgileri profesyonel ekiplerce kontrol edilir, incelenir ve %100 doğruluk payına sahiptir. Yüksek çözünürlüklü görseller, videolar ve 360 ​​derece ev içi görüntülerle ev kiralama sürecini daha kolay ve hızlı hale getirildiği gibi zamandan da tasarruf etmenize yardımcı olur.

RentRovi, geleneksel kiralama ofislerine göre %50 komisyon avantajı sağlar. %100 Depozitosuz, RR-Depozitolu ve Depozitolu gibi kiralama yöntemleriyle hem ev sahiplerine hem de ev arayanlara farklı seçenekler sunar.

Ev sahipleri, evini kiralamak istediklerinde RentRovi profesyonel ekip üyeleri evinizi ziyaret eder, evinizin fotoğraflarını, videolarını çeker ve teknik bilgileri oluşturur. Sunduğu farklı kiralama seçeneklerini kullanarak ortalama 7 gün içerisinde evlerinizi güvenli kiracılarla buluşturur. RentRovi hesabınız üzerinden listelerinizi doğrudan yönetebilir, ziyaret turu planlayabilir ve mesajlara cevap verebilirsiniz.

Evinizi kiraya verdikten sonra, istediğiniz her zaman RentRovi ile iletişime geçebilir ve 7/24 hizmet sonrası destek olanaklarından yararlanabilirsiniz.
Updated on
Oct 23, 2021

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available

What's new

Bug fixes