İnşaat Maliyet Hesaplama

93
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Uygulamanın ücretsiz olarak indirilip sonradan üyelik istenmesinin sebebi, uygulamayı internet tarayıcısından satın alan kullanıcının mobilde ücretsiz olarak kullanabilmesi içindir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Projenin toplam m²’si üzerinden inşaatın maliyeti hesaplandığında hata payının çok fazla olduğunu, bu şekilde yapılan hesabın hiçbir işe yaramadığını sektöre hakim olan herkes bilir.

Programın çalışma metodu binadaki tüm daire/dükkanların bilgileri ve bina özellikleri girildikten sonra inşaattaki tüm metrajı, hakedişi ve fiyatları size sunmasıdır.

Programın kullanım amacı; Henüz fikir/proje/başlangıç aşamasında olan bir inşaatın maliyetini maksimum %3-4 hata payıyla hesaplamaktır.

Programın hazırlanması yaklaşık 2 yıl sürmüş olup hazırlanmasında alanında uzman inşaat mühendislerinin, mimarların, teknik elemanların, taşeronların ve müteahhitlerin katkıları vardır.

100’lerce kez, farklı kategoride inşaatlarda testleri yapıldıktan sonra kullanıma sunulmuştur.

Yapılan testlerde hata payı %3 civarında olup, ekstrem durumlarda hata payı en fazla %5-6’lara çıkmıştır.

Müteahhitliğe yeni başlayanlar, sektördeki işçilik ve malzeme fiyatları hakkında çok bilgisi olmayanlar için fiyatları haftalık/aylık periyodlarla sürekli güncelliyoruz. Bu sayede hesabınızı güncel fiyata uygun olarak yapabilirsiniz.

Eski projeleriniz üzerinde değişiklikler yaparak aynı inşaatla ilgili birden fazla rapor hazırlayıp alternatif sunabilirsiniz.

Tüm işçilik ve malzeme fiyatlarını ve metrajları tek bir rapordan detaylı bir şekilde öğrenebilir, raporunuzu düzenleyebilir ve PDF formatında indirebilirsiniz.
The reason why subsequently requested membership for free as a downloaded the app, users who purchase the application is able to use mobile internet browser for free. Thank you for your understanding.

When the total cost of construction of the Project m² of calculating the margin of error is too much, the calculations made in this way, everyone knows that no work that dominate the sector.

All apartments at the working methods of the program building / shops After entering all the information and features footage of buildings in construction, progress and provide you with a price.

purpose of the program; No idea / project / cost of the initial phase of construction, which is to calculate the maximum margin of error of 3-4%.

Preparation of the program lasted about 2 years is in the preparation of expert civil engineers, architects, technical staff, there are the contributions of subcontractors and contractors.

100's of times, is now available in construction after tests in different categories.

The margin of error in the tests is around 3%, rose to a maximum of 5-6% margin of error in extreme cases.

Contracting beginners, prices for labor and materials prices are not very knowledgeable about the industry weekly / monthly periods we are constantly updating with. This way you can make your account in accordance with the current price.

prepare multiple reports on the same constructionafter making changes to your old projects can offer an alternative.

All labor and material prices and quantities can learn in detail from a single report, you can edit your report and you can download in PDF format.
Read more
2.9
93 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

• Hesaplarınızdaki hata payını daha da düşürmek için bir dizi genel iyileştirme ve özellik güncellemesi ekledik.
• Daire bilgilerini girerken karşılaşılan tıkanma sorunu giderildi.
• Büyük daireler için 3 adet mutfak, 3 adet balkon, 5 adet banyo, 10 adet oda seçeneği eklendi.
• Ters dubleks’le ilgili düzeltmeler yapıldı.
• Veri tabanı güncellemesi yapıldı.
• Görüşlerinizi bize göndermeye lütfen devam edin, tüm maillerinizi dikkatlice inceliyoruz.
destek@insaathesabi.com
Read more

Additional Information

Updated
May 17, 2017
Size
2.6M
Installs
10,000+
Current Version
1.0.14 (142)
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
KRC YAPI
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.