KobiGel

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Kurulduğumuzdan bu yana danışmanlık sektöründe yenilikçi yaklaşımlarımızla farklılık yaratıyoruz. Ülke ekonomisine yön veren firmalara danışmanlık destekli bütünleşik çözümler sunuyoruz.

Müşterilerimizin hedeflerini kendi hedeflerimiz gibi benimsiyor ve bu hedeflere ulaşmak için onlarla çözüm ortağı oluyoruz.


Ülkemizdeki birçok işletme, girişimci ve işverenimizin maalesef verilen hibe, teşvik ve desteklerden haberi bile yok. Yeni iş kurmak isteyen, işini büyütmek ve geliştirmek isteyen insanımız nereye gideceğini, nerelere başvuracağını, bir iş planının nasıl hazırlanacağını bilmemekte ve yaptığı ya da yapacağı işi ezbere veya dedesinden, babasından gördüğü şekilde yapmaktadır. Bu da ciddi şekilde zarara uğramasına, iflas etmesine ve hatta psikolojik ve sosyal problemlere yol açmaktadır. Yine birçok işletme ve işverenimiz, personel alımından eğitimine, üretimden satışa, satıştan müşteri memnuniyetine kadar ne yapacağını bilmemekte ve her gün binlerce problemle uğraşmak zorunda kalmaktadır.

Bir iş kurmada plan nasıl yapılır, çalışanlardan verim nasıl alınır, verimliliği artırmak için neler nasıl yapılmalıdır gibi konularda bilgi, eğitim ve danışmanlık eksikliği, çalışkan bir milleti verimsiz, kalitesiz ve "çorba kaynasın yeter" mantığına getirmektedir.


İşte bu nedenlerden yola çıkarak biz EKİNCE Danışmanlık olarak bir misyonu üstlendik ve girişimci ruhuyla dünyada ünlenen ülkemiz insanının refahı ve bizzat küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz için profesyonel bir ekip kurarak danışmanlık, koçluk, eğitim gibi birçok konuda firmalara öncülük yaparak ülke çapında bir ilki gerçekleştirerek Tele-Danışmanlık ve gerektiğinde yerinde hizmet vererek binlerce insanımızın gönlünde taht kurduk.

Amacımız kaliteli işletme, profesyonel yönetim ve güçlü bir Türkiye' dir.

EKİNCE Danışmanlık ana olarak amacımız gelişen dünyada KOBİ 'lerimizi dünya ticaretine hazırlamakla beraber KOBİ 'lerimizin çeşitli kurum ve kuruluşlarca verilen desteklerle büyümesine yardımcı olmaktır.
We create our innovative approach to differences in the consulting industry since our foundation. We offer integrated solutions supported consulting firm in giving directions to the country's economy.

Our customers like our own goals and objectives, they are adopting a solution partner with them to achieve these goals.


many businesses in our country, unfortunately, given our entrepreneurs and employer grants, not even aware of encouragement and support. Who want to start a new business, grow its business and to go where our people who want to improve, where they would apply, does not know how to prepare a business plan and the work of the heart or grandfather will do it or do, is to do as it sees from his father. This is serious to suffer a loss, and even bankruptcy leads to the psychological and social problems. Yet many businesses and our employer, from recruitment to training, from production to sales, from sales to customer satisfaction is knowing what to do and are forced to deal with the problem every day thousands.

How to plan, start a business, how the efficiency of the employees are taken, information on matters such as what should be done on how to improve productivity, training and consulting deficiency, hardworking folks inefficient, poor quality and "soup boils get enough" bring to logic.


Here Based on these reasons, we undertook a mission as EKİN by consultants and entrepreneurs prosperity of the spirit of man, our renowned country in the world and personally small and medium-sized consultancy established a professional team for our business, coaching, performing a first nationwide by pioneering company in many aspects such as education Tele- Counseling and have won the hearts of thousands of our people by providing services when needed.

Our goal is quality business, professional management and strong Turkey 'dir.

Our main aim as consultants by CROP in the developing world SMEs to prepare We will make our world trade with SMEs to help grow our URLs, with the support of various institutions and organizations.
Read more
Collapse
5.0
3 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
June 24, 2017
Size
868k
Installs
100+
Current Version
1.3.0
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Genç Duyu Medya
Developer
Kalkınma Mah. 112 Nolu Sok. No:13/8 Ortahisar/TRABZON
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.