Tamer Elektrik

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

1975 yılında Hasan Tamer tarafından Ankara’da elektrik dağıtım tesisatında kullanılan sac ürünleri imalatı ile iş hayatına başlamıştır. 1980 yılına kadar süren sac imalatı sonrası, halen sürmekte olan elektrik sarf malzemelerinin toptan ve perakende satışını sürdürmüştür.
1996 yılında Ostim’de imalat çalışmalarına başlanmış ve bugün Sarayköy-Kazanda 8200 m2 kapalı alanında üretimlerine devam etmektedir. Yapısında seçkin kadrosuyla 1996 yılından günümüze üretimde çeşitliliğe gidilmiş, bu kapsamda 2000 yılında ISO 9001Kalite Yönetim Sistemi belgesini bünyesine kazandırmış, akabinde 2007 de ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini, 2014 yılında da OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgesini, RoHS belgeleri ve TSE ürün belgelerini bulundurmaktadır.
Ürün gamında; Alçak ve Orta gerilim sınıfı dahilinde; reçineli, ısı büzüşmeli kablo ek muflarını, reçineli, ısı büzüşmeli ve silikon kablo başlıklarını, sıkmalı kablo pabuçları, sıkmalı ek mufları, Protolin ve ProSil yalıtım sıvılarını, üretmektedir. 2011 yılı başı ile Türkiye’de bir ilk olan “Isı Büzüşmeli Boru” üretimine geçerek bir ilki gerçekleştirmiş ve Türkiye için ufak, kendi için büyük bir yeniliğe imza atmıştır. Yalıtım alanında, kablo eklerinde, kablo başlıklarında ve aksesuarları üretiminde kaliteden taviz vermeden, müşteri memnuniyetinin üst seviyede tutulması ilkesine olan bağlılığını sürdürmeye devamedecektir. Şuan şirket yönetimimizde, müdürler genel kurulunda; Yusuf GÜNDÜZ, Murat ASLAN ve İbrahim TAMER bulunmaktadırlar.
By Tamer Hassan in 1975 with the manufacture of steel products used in electrical distribution systems he began his career in Ankara. After a long sheet metal manufacturing in 1980, the still ongoing electricity supplies continued to wholesale and retail sales.
In 1996, work began to manufacture in Ostim and today Sarayköy-Kazan 8200 m2 area continues its production. were made to the diversity in production since 1996, with the elites in the structure, in this context, in 2000, brought to the ISO 9001 quality management system certification of the site, followed in 2007 the ISO 14001 Environmental Management System certification, also in 2014, OHSAS 18001 Occupational Health and Safety certificate, maintains the RoHS certificates and TSE product documents .
Product portfolio includes: within the low and medium voltage class; resin, heat-shrink splice mufti of the resin, heat-shrinkable tubing and silicone cable heads, cable lugs squeeze, squeeze additional mufti, the proteolysis and insulating fluids Prosilica manufactures. With the beginning of 2011, a first in Turkey "Heat Shrink Tubing should" have accomplished a first through to production and small to Turkey, has signed a major innovation for its own. Insulation in the area of ​​cable ties, cable accessories without compromising quality and titles in production, keeping a high level of customer satisfaction will be to maintain its commitment to the principles of Silent Detector. Now our company management, board of directors general; DAY Yusuf, and Ibrahim LION TAMER Murat are located.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
January 6, 2017
Size
3.8M
Installs
100+
Current Version
1.0.1
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
AKC Yazılım
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.