Osmanlıca Yaz

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Osmanlıca Yaz uygulaması içerisinde aşağıda listelenen modülleri içeren paket bir uygulamadır.

- Osmanlıca Çeviri
- Osmanlıca Çözümle
- Açıklamalı Osmanlı Türkçesi İmla Lügatı
- Osmanlı Türkçesi Alfabesi
- Hat-Hane
- Osmanlı Yer Adları

Uygulama, geliştirme aşamasında olduğu için ilerleyen zamanlarda Osmanlıca konusunda yararlı olabilecek daha başka modüller de eklenecektir.

Osmanlıca Yaz uygulaması ile latin harfleriyle yazılmış bir Türkçe cümleyi Osmanlı Türkçesi'ne çevirebilirsiniz. Osmanlı Türkçesi Lügatı'na erişip, Lügat'ta hem Türkçe hem Osmanlıca olarak esnek arama yapabilirsiniz. Hat-Hane uygulamasıyla kelime ve harflerin (başta, ortada, sonda) tüm hatlarda nasıl yazılabildiğine öğrenip yazma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Osmanlı Yer Adları modülü Osmanlı'nın sahip olduğu tüm idari birimlerin açıklamalı listesine erişebilirsiniz.

Osmanlıca Çeviri uygulaması imla lügatının kullanmanın yanı sıra girilen Türkçe kelimelerde morfolojik kelime analizi, kök ve imla analizi gibi teknikler kullanarak en doğru şekilde Osmanlı Türkçesi'nde yazmaya çalışır. Ancak gerek bazı teknik meseleler gerekse kelimelerin içerisinde geçtiği konu itibariyle manalarının çözümleme zorluğu nedeniyle hatalı yazımlar da olabilir.

Osmanlıca Çözümle uygulaması Türkçe kelimelerin morfolojik (yapısal) analizini yaparak kök ve eklerine ayırarak bütün olası çözümleri listeler ve bu çözümlerin Osmanlıca yazılışlarını da gösterir. Zira kelimenin yapısına göre Osmanlıca yazılışı farklı olabilir.

Osmanlıca Yaz uygulamasının genel özellikleri:


- Çeviri işlemi Osmanlı Türkçesi Lügatını'nın yanı sıra morfolojik Türkçe kelime analizi, kelime kök ve imla analizi gibi tekniklerini kullanır.

- Çevirdiğiniz her bir kelime ya da cümle Çeviri Listesinde siz silinceye kadar saklanır. Çeviri İşlemleri menüsünden paylaş, değiştir, kopyala gibi işlemlere imkan verir.

- Çeviri işleminin çeşitli ayarları değiştirerek kontrol edilebilmesine imkan verir.

- Çözümle uygulaması bir kelimenin bütün kök ve ek yapılarına ayırarak Osmanlıca yazılışlarını listeler.

- Osmanlıca Lügat uygulaması Lügat içerisinde esnek olarak hem Türkçe hem de Osmanlıca olarak arama yapmayı sağlar. Lügatta bulunan kelimeler açıklamalı olarak Lügat Listesinde listelenir ve İşlemler Menüsünden kopyala, paylaş gibi işlemlere imkan verir.

- Osmanlıca Harfler uygulaması Osmanlı Türkçesi'nde kullanılan harfleri listeler ve harfler hakkında açıklama ve her defasında farklı olmak üzere sözlükten o harfle başlayan örnek kelimeleri listeler.

- Değişik Osmanlıca yazı hatları (Matbu, Rika, Divani, Sülüs, Talik, Nakşi ...) desteklenmektedir.

- Hat-Hane uygulaması Osmanlıca bir yazının desteklenen tüm hatlarda nasıl yazıldığını gösterir ve bu hatların harflerinin başta, ortada ve sondaki yazılışlarını listeler.

- Uygulama hakkında detaylı bilgi sunan yardım sayfası mevcuttur.

- Osmanlıca Yaz uygulaması aynı yamanda ana ekrana ekleyebileceğiniz Widget desteğine sahiptir. Widget her iki saatte bir Osmanlı Lügatından rastgele bir kelime seçerek hem Türkçe hem de Osmanlıca yazım şekliyle ekranda gösterir.


Osmanlıca Yaz uygulamasında başka kişiler tarafından geliştirilmiş kütüphaneler ve kaynaklar da kullanıldığından dolayı ticari amaç ile kullanılmasına müsaade yoktur !

Bu vesile ile tüm Osmanlıca sevdalılarına saygılar sunar; Osmanlı Türkçesi'nin daha çok yaygınlaşması ve öğretilmesi için çalışan, üreten, bir şeyler yapma hevesinde olan diğer arkadaşlara da hayırlı muvaffakiyetler dilerim.

Uygulama hakkında hata bildirimi, öneri ve görüşleriniz varsa savaskose@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

saygı ve sevgilerimle...


Sürüm Güncellemeleri:

v0.6.3 Osmanlıca Türkçe yazı rengi seçeneği eklendi
Resim olarak paylaşımda arka plan transparent seçeneği eklendi
Uygulamayı paylaş seçeneği eklendi

v0.6.2 Çeviri sayfasında harf sayısı 1024'e yükseltildi.
Bazı uygulama hataları giderildi.

v0.6.1 Program durdu hatası giderildi
Ottoman Summer is a package application that contains the modules listed below in the application.

- Ottoman Translation
- Ottoman Solution
- Spelling Ottoman Turkish Spelling
- Ottoman Turkish Alphabet
- Hat-Hane
- Ottoman Place Names

Since the application is in the development phase, further modules will be added which may be useful in the Ottoman period.

You can translate a Turkish sentence written in latin letters into Ottoman Turkish. You can access the Ottoman Turkish language and search the Lügat in Turkish and Ottoman. With Hat-Hane application, you can improve your ability to learn and write how words and letters (primarily, middle, end) can be written on all lines. Ottoman Place Names module You can access the annotated list of all administrative units of the Ottoman Empire.
 
In addition to the use of the spelling dictionary in Ottoman Turkish translation of words in the written words using morphological word analysis, root and spelling analysis techniques such as the most accurate way to write in Ottoman Turkish. However, there may be some technical issues, and also because of the difficulty of analyzing the meaning of the words in the words.

The Ottoman solution analyzes all possible solutions by making morphological (structural) analysis of Turkish words and separating them into roots and inserts and shows Ottoman spelling of these solutions. Because according to the structure of the Ottoman language may be different.

General features of Ottoman Summer application:


- The translation process uses techniques such as morphological Turkish word analysis, word root and spelling analysis as well as the Ottoman Turkish dictionary.

- Each word or sentence you translate is stored in the Translation List until you delete it. Allows you to share, change, copy from the Transactions menu.

- Allows the translation process to be controlled by changing various settings.

- Solve application lists all the spelling of a word by separating it into all the roots and additional structures of a word.

- The Ottoman Lügat application allows you to search in Turkish and Ottoman Turkish flexibly. The words listed in the glossary are listed in the Letters List and allow for operations such as copy and share from the Operations Menu.

- Ottoman Letters app lists the letters used in Ottoman Turkish and lists the words about the letters and the sample words starting from the dictionary with different letters each time.

- Different Ottoman writing lines (Matbu, Rika, Divani, Sülüs, Talik, Nakşi ...) are supported.

- Hat-Han application shows how to write an Ottoman writing on all supported lines and lists the spelling of the letters of these lines at the beginning, middle and end.

- There is a help page that provides detailed information about the application.

- Ottoman Summer app has widget support which you can add to the main screen at the same time. Every two hours, the widget selects a random word from the Ottoman Language and displays it in both Turkish and Ottoman.
  

Because of the use of libraries and resources developed by other people in the Ottoman Summer application, it is not allowed to use it for commercial purposes!

On this occasion, it gives respect to all Ottoman lovers; I wish the other friends who were willing to do something and work for the more widespread use and teaching of Ottoman Turkish.

If you have any bugs, suggestions or comments about the application, you can write to savaskose@gmail.com.

with my love and respect...


Version Updates:

v0.6.3 Ottoman Turkish text color option added
          Added background transparent option on share as picture
          Share application added

The number of letters has been increased to 1024 on the v0.6.2 Translation page.
             Some application errors have been fixed.

v0.6.1 Program stopped error fixed
Read more
4.7
299 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Osmanlıca Türkçe yazı rengi seçeneği eklendi
Resim olarak paylaşımda arka plan transparent seçeneği eklendi
Uygulamayı paylaş seçeneği eklendi
Read more

Additional Information

Updated
October 31, 2018
Size
15M
Installs
10,000+
Current Version
0.6.3
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Savas Köse
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.