Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri nin Sisomobile ürünleri aile hekimleri ve bireylerin mobil teknoloji aracılığı ile hasta bilgilerinin yönetimini sağlar.Aile hekimleri ve bireyler şimdi istedikleri anda ve istedikleri yerden hasta bilgilerine ulaşabilmektedirler.

Kulanıcıların SisoFamily Birey uygulmasını kullanarak kendilerinin ve birinci derece yakınları için;

-Randevu alabilerler, kendilerinin ve yakınlarının randevularını görüntüleyebilirler ayrıca var olan randevuları için bir gün önceden hatırlatma mesajları alabilirler ve randevularını iptal edebilirler.
-Hekimleriyle ücretsiz mesajlaşabilirler.
-Laboratuar sonuçlarını görebilirler.
-Reçetelerini görebilirler ve kullanılacak ilaclar için hatırlatma periyodu ekleyebilirler
-İzlem takipleri yapabilirler. Örn.: Bebek İzlem, Çocuk İzlem ve Gebe İzlem vs.
-Çoçuklarının aşı takvimini takip edebilirler.
-Ateş, Tansiyon, Şeker ölçümlerni anlık aile hekimlerine gönderebilirler.
-Firmamızın SisoEczane uygulamasını kullanan eczanelere, SisoFamily uygulamasına entegre edilmiş Map üzerinden eczaneleri ve nöbetci eczaneleri görerek reçetelerini gönderip sipariş verebilirler.

Bireylerin tüm bu bilgilere ulaşabilmesi için kendi aile hekimlerinin SisoFamily Aile Hekimliği uygulamasını kullanması yeterli olmaktadır. Uygulama üzerinden T.C kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını yazarak kullanıcı şifresini oluşturup bu şifre ile uygulamaya giriş yapabilirler.

Güncellemeler periyodik olarak SisoFamily uygulamasına eklenecektir.

Sisoft Hakkinda;

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri Hasta bakımı konusunda yeni bir çağı şekillendiren teknoloji ve hizmetleri sağlamaktadir. Türkiye de sağlık bilgi sistemleri konusunda lider olan Sisoft, web tabanlı yazılımlar mobil uygulamalar ve yazılım geliştirme aracları ile hastane bilgi yönetim sistemleri alanında çeyrek yüzyillik bir deneyime sahiptir. Ayrıca geniş ürün yelpazesine sahiptir; Sisocare (web tabanli sağlık bilgi sistemleri),Sisopacs (Görüntü Arşivleme ve İletişim sistemleri, Sisomobile (Android Uygulamaları), Sisofamily (web tabanli aile bilgi sistemi).

Sisoft hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen web sitemizi ziyaret edin http://www.sisoft.com.tr
Sisoft Healthcare Information Systems Sisomobile products of family physicians and individuals in the management of patient information via mobile technology sağlar.Aile physicians and individuals now can access patient information whenever they want and wherever they want.

SisoFamily our users using individual uygulmasını for themselves and their first-degree relatives;

-Appointment alabilerler, which also have their own and their relatives can view your appointments for appointments and appointments canceled one day in advance can receive reminder messages.
Free mesajlaşabilirler-medical counterparts.
-Laboratory can see results.
-Prescriptions drugs may be used, and can add a reminder for the period
Can-follow-up follow-up. Eg.: Infant Follow-up, follow-up, etc. Children's follow-up, and pregnant.
-Children can follow the vaccination schedule.
-Fire, Blood Pressure, Diabetes ölçümlerni family physicians can send an instant.
-Our company that uses SisoEczane pharmacies, pharmacies and emergency pharmacies SisoFamily on Map seeing the implementation of an integrated exchange can order prescriptions.

Individuals in order to achieve all this information is sufficient to use their own family physicians SisoFamily Family Medicine practice. TR identity number and mobile phone number on the application by typing the user's password with the password access to the application can not create.

SisoFamily periodic updates will be added to the application.

About Sisoft;

Sisoft Healthcare Information Systems technology in shaping a new age of patient care and services. Sisoft in Turkey, is a leader in health information systems, web-based software, mobile applications and software development tools and a quarter century of experience in the field of hospital information management systems. Also has a wide range of products; Sisocare (web-based health information systems), Sisopacs (Picture Archiving and Communication Systems, Sisomobile (Android Apps), Sisofamily (web-based information system family).

For more information about Sisoft please visit our website http://www.sisoft.com.tr
Read more
Collapse
3.6
28 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Randevu sorgu kısmına randevu saati eklendi
Hatalar giderildi
Performans artışı sağlandı
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 11, 2019
Size
3.8M
Installs
1,000+
Current Version
2.2.0
Requires Android
4.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.