KopGit Risale-i Nur Okuyorum

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Maneviyatında iniş çıkışlar mı yaşıyorsun?

Rabbini daha yakından tanıyıp onu sevgisiyle kendinden mi geçmek istiyorsun?
O halda Sözler Köşkü KopGit Programına dahil olmanın tam zamanı!

Şu zamana kadar izlediğin tüm videolarımız, okuduğun tüm blog yazılarımız vs. hepsi birer fragmandı artık filme geçmenin tam zamanı, Sözler Köşküne yada Fatih Yağcı’ya yada Serkan Aktaş’a yada diğer abilerime kardeşlerime bağlanmanızı istemiyoruz, derdimiz her Müslümanın kendini bizzat geliştirip etrafına ışık saçabilmesidir, bunun için bildiğimiz en güzel yol Kur’an hakikatlerini bize sergileyen anahtar hükmündeki Risale-i Nurları okumaktır. Farklı bir açı; Peygamberimiz zamanında yaşasaydın ve savaş vakti haydi kılıncını kuşan gidiyoruz deseydi, ne yapardın? Çok ciddi bir durum ve tabiki cihada çıkardın. Peygamber efendimiz zamanında dinimize saldırı savaş yolu ile geliyordu şimdi ise bilim yolu ile; darwinizm, ateizm, deizm gibi yollardan geliyor onlara en kuvvetli cevap bilimsel verilerle dinimizi savunmakla olur, o da Risale-i Nurlarda mevcut.

Kalemini kuşan kardeşim! Akıldan uzaklaşmamış Müslümanlar olarak İslam birliğini, ittihad-ı İslamı isteyeceğiz. Bu durum her Müslüman kardeşimin kendisini geliştirmesiyle olacak yoksa birisi anlatsın ben dinleyeyim dedikçe, safdil dinleyiciler olarak birilerinin dimağından öteye varamayız… Hiçbir alim dinleyerek alim olmamıştır, alim olmak emek ve sabır ister ve bu yolu Risale-i Nur öyle bir kısaltmış ki; tek gerekliliği az da olsa devamlı okumak…

Sende bizimle bu yolda olmak istiyorsan yeni projemiz olan KopGit’e katılmalısın, KopGit takip edildiğiniz hatta ısrarla rahatsız edildiğiniz çok basit bir okuma programıdır. Ben bu kitapları okumak istiyorum diyen kardeşim sen bize günlük kaç sayfa okumak istediğini söylüyorsun yani bir alt sınır belirliyorsun ve o alt sınırın altına düşmüyorsun bizde seni haftada bir rahatsız ediyoruz son durum nedir şeklinde, ben kendi başıma okuyabilirim diyorsan Peygamber efendimizin şu sözünü dinle “Allah’ım, göz açıp kapayıncaya kadar da olsa, beni nefsimle baş başa bırakma.” (Ahmed b. Hanbel, V, 42) diyor ve peygamberimiz dahi kendi nefsine güvenmiyorken biz güvenebilir miyiz? Tabiki hayır!Evet artık bende bu KopGit programında olmak istiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken başlangıç kitabı olan İman ve Küfür Muvazeneleri kitabını temin etmektir. Kitabı temin ederken orijinal kırmızı kitaplardan ve lugatsız olmasına dikkat edin. Peki neden bu kitap ? Yeni başlayanlar için bu kitap daha uygundur. Aynı zamanda KopGiti 4 sınıftan oluşan bir okul gibi düşünebilirsiniz. Sizlerle daha iyi ilgilenebilmek için sınıflara ayırdık. Bu okulun ilk sınıfı İman ve Küfür muvazeneleri kitabıdır. Kitabı temin ettikten sonra günlük okuyabileceğin alt sınırı belirleyip başlayabilirsin. Ve yeni başlayanlar için çok önemli bir kaideyi belirtmemiz gerekiyor. Risale okumaya yeni başlayanlar için en doğru okuma şekli düz okuyup geçmektir. Kelime anlamlarına bakarak, anlamak için tekrar tekrar okuyarak ya da not alarak okuma yapmak bütünlüğü kaybetmenize neden olduğu için bunları yapmamak gerekiyor. Peki o zaman nasıl anlayacağız , nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. İlk başta anlamamanız gayet normaldir. Bunu kafanıza takıp kendinize dert etmeyin. Düzenli olarak iki hafta günlük okuma yaparsan anlamaya başladığını sen de göreceksin. Bediuzzaman bu konu ile alakalı şöyles söylüypr:’Bu ehemmiyetli risalenin, herkes her bir meselesini anlamaz. Fakat hissesiz de kalmaz. O yüzden merak etmeyin ihtiyacınız olanı alırsınız.

Son olarak şeytan okumaya meyilli insanlarla çok uğraşır. Çünkü müthiş hizmetlerin çekirdeği okumakta gizlidir ve şu an okuma niyetinde olduğun için şeytan seni rahat bırakmayacaktır. Bu konuda peygamberimiz (s.a.v) “Hayırlı işlerde acele ediniz “ buyurmuştur. O yüzden İman ve Küfür Muvazeneleri kitabını bir an önce temin edip aşağıdaki Instagram hesabımıza mesaj at kardeşim !

Kopgit İnstagram Sayfası İçin Tıkla
Do you have ups and downs in your spirituality?

Do you want to know your Lord and take better love with him?
Then it's time to get involved with the KopGit Program!

All the videos we've watched until now, all our blog posts you read etc. all of us was a trailer was no longer the time to go to the movies, words, or Fatih Yağcı'ya or Serkan Aktas or other brothers do not want to connect to my brothers, our problem is to be able to develop itself around every Muslim himself, and the best way to know the truth of the Qur'an that show us the truth. to read the key Risale-i Nur. A different angle; If our Prophet had lived in time and said he was going to leave the slave of war at the time of war, what would you do? It's a very serious situation, and of course you've done it in a jihad. In the time of our Prophet, our religion was attacked by means of war; they come from such ways as darwinizm, atism, deism, and the strongest answer is to defend our religion with scientific data, and it is present in the Risale-i Nur.

Brother who put his pencil! We will ask for the Islamic unity, the unity of Islam as non-divorced Muslims. This situation will be with every Muslim brother developing himself, or as someone who tells me to listen, as someone who is naive, we cannot reach any more than someone else's inin There has been no scholars listening to any scholars, the scholars want labor and patience, and this way Risale-i Nur is such an abbreviation; the only necessity is to read a little tek

If you want to be on this road with us, you should join our new project, KopGit, KopGit is a very simple reading program where you are being persistently disturbed. My brother who says I want to read these books, you tell us how many pages you want to read daily, so you set a lower limit and do not fall below that lower limit, we do not disturb you once a week in the form of the last situation, if you say that I can read on my own say the Prophet kardeş Allah en , Do not leave me alone with my eyes, even in the blink of an eye., (Ahmed b. Hanbel, V, 42) he says, and even when our Prophet does not trust his own self, can we trust? Of course no!

 

Yes, if you want to be in this KopGit program now, the first thing you need to do is to provide the book of the book Iman and Küfür Muvazeneleri. When supplying the book, make sure that the original books are red and free of lube. So why this book? This book is more suitable for beginners. At the same time you can think of KopGiti as a school of 4 classes. We've classed classes to take better care of you. The first class of this school is the book of Faith and Swear. Once you have provided the book, you can determine the lower limit you can read daily and start. And we have to point out a very important rule for beginners. The most accurate way of reading for the beginners is to go straight. Looking at the meaning of the word, reading again by reading or taking notes to make you lose the integrity of the reading should not be done. Well, then I hear how you say, how you say. It is quite normal that you do not understand at first. Don't worry about yourself. If you do daily reading for two weeks regularly, you will see that you are beginning to understand. Bediuzzaman says: iyet This important treaty does not understand every single issue. But I don't feel like it. So you'll get what you need, don't worry.

Finally, the devil tries so hard to read people. Because the core of great services is hidden in reading, and the devil will not leave you alone because you intend to read it now. Our prophet (s.a.v) said: v Hurry up in good deeds imiz. So please provide the book of Faith and Immaculate Messengers and send a message to our Instagram account below, brother!

For Kopgit Instagram Page
Read more
Collapse
4.5
811 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Evet tahmin ettiğiniz özellik geldi :)
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 31, 2019
Size
8.9M
Installs
10,000+
Current Version
23
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Fatih Yağcı
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.