Колку мобилен интернет ви преостанува? Каде е најблиската Телеком продавница? Како да платите сметка за мобилни или фиксни услуги од Македонски Телеком? Како да активирате пакет за сурфање во странство?

Одговорот е во Telekom MK апликацијата со која можете да управувате со вашите мобилни, фиксни и интегрирани (Magenta 1) услуги за приватни корисници. Регистрацијата е едноставна а најавените корисници имаат пристап до сите услуги на апликацијата. Апликацијата може да се користи и без најава, доколку се користи мобилен интернет, но со ограничени функционалности.

Кои сè функционалности ги нуди Telekom MK апликацијата?
Мобилни и фиксни услуги
- Следете ја потрошувачката на интернет, SMS и минути на вашите мобилни броеви
- Следете ја потрошувачката на фиксен интернет [ново]
- Проверка на дополнителните трошоци за мобилни и фиксни броеви [ново]
- Проверка на состојба на сметка и статус на активни пакети на сите мобилни броеви придружени на вашиот Телеком профил
- Плаќање на сметки со дебитна / кредитна картичка на сите мобилни и фиксни броеви (со скенирање на бар-кодот на сметката или со внесување на број на сметка) [ново]
Активирање на пакети и услуги
- Активирање пакети за интернет, разговор, SMS, роаминг
- Активирање на ТВ пакети за MaxTV [ново]
- Family Share за Magenta 1 – споделување на својот мобилен интернет со останатите членови на вашето семејство [ново]
Припејд
- Активирање бесплатен бонус за припејд
- Дополнување кредит од постпејд на припејд или со дебитна / кредитна картичка
- Активирање пакети за интернет, разговор, SMS, роаминг
- Можност за споделување минути, интернет или 100 денари од својата сметка со друг припејд корисник
Кориснички услуги
- Live chat со нашиот тим за поддршка
- Виртуелен техничар - самостојно следење и отстранување пречки
- Контакт за корисничка поддршка
- Mожност да се проверат информации за локација и работно времена секоја продавница
- Линкови до мобилни апликации за услугите на Телеком и препорачани апликации

Интернет сообраќајот од Тelekom MK апликацијата е бесплатен преку мобилната мрежа на Телеком во Македонија.

English
Telekom MK app offers services for managing your Telekom account for mobile and integrated services.
Services available without login, with automatic recognition of your number if you use the mobile network of Makedonski Telekom include: check prepaid credit and bill status, active packages status, payment of bills with debit and credit card (CC), buy prepaid credit with CC, store location and info and reserve a shop queuing ticket.
Read more
Collapse
4.0
2,722 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Припејд Наградна игра
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 23, 2018
Size
20M
Installs
100,000+
Current Version
2.2.3
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Makedonski Telekom AD Skopje
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.