Brand Management 2017

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Naše ekonomika sice roste, ale velmi často se nemůžeme zbavit pocitu, že jsme ztratili jasný směr a smysl našeho počínání. Firmy a jejich lidé působí často dezorientovaně, utápějí se v nepodstatných detailech a interních problémech. Panuje rozšířené přesvědčení, že spásou jsou digitální nástroje. Není těžké podlehnout nadšení z ulovených lajků a prokliků ve vyhledávačích. Tyto digitální vitamíny nás mohou krátkodobě nabudit k rychlejšímu tempu, ale směr našemu běhu nedají.

Je na čase hledat pro naše firmy opravdu „zdravý životní styl“ – založený na jasné filozofii podnikání, konzumaci kvalitních „surovin“ (motivovaných spolupracovníků a důvěryhodných dodavatelů) a pravidelném firemním tělocviku – profesionálním managementu a procesech. Zásadní součástí této ozdravné kůry je brand management.

Takže, vážení, ZPÁTKY NA ZNAČKY!

Těšíme se na setkání 20. 9. 2017!
Our economy is growing, but very often we can not shake the feeling that we have lost a clear sense of direction and our actions. Companies and people often act disoriented, drowning in irrelevant details and internal problems. There is a widespread belief that salvation digital tools. It is not hard to succumb enthusiasm caught Laika and click search. These digital vitamins they can excite the short term to a faster pace, but can not run our direction.

It's time to look for our companies truly "healthy lifestyle" - based on a clear business philosophy, the consumption of high-quality "ingredients" (motivated employees and trusted vendors) and regular corporate gym - professional management and processes. A fundamental part of the curative treatment is brand management.

So, dear, back to SIGNS!

We look forward to seeing 20. 9. 2017!
Read more
5.0
2 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
August 22, 2017
Size
4.5M
Installs
100+
Current Version
1.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Blue Events, s.r.o.
Developer
Praha 9, Vysokovská č.p. 1336, PSČ 19300
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.