Arty Mouse ile Sayılar

Everyone
Ages 8 & Under
2
Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Hem okul öncesi hem de ilkokul çağındaki çocuklarınız ile vakit geçirebileceğiniz eğlenceli ve eğitici bir matematik oyunu! Artık günümüzde oyunlaştırılmış ve eğlenceli kurgularla çocuklarımıza eğitim vermek, onları eğitirken eğlendirmek çok daha kolay. Arty Mouse İle Sayılar uygulaması sayesinde çocuklarınızı hem eğitmeye hem de eğlendirmeye hazır olun.

Arty Mouse ile Sayılar sizi de çok eğlendirecek. Sevimli mi sevimli faremiz Arty ile arkadaşlarının maceralarında çocuklarımız hem eğlenecek hem de matematik oyunlarındaki kurguları çözerek kendini eğitecek. Arty Mouse ve arkadaşlarının dünyasında bakın çocuklarımız neler öğreniyor;

✔ Sayıları Öğrenin
✔ Sayıların Şekillerini Öğrenin
✔ Sayıların Çizmeyi Öğrenin
✔ Sayı Saymayı Öğrenin
✔ Sayı Eşleme Oyunları İle Dikkat Ölçün
✔ Saymayı ve Toplamayı Öğrenin
✔ Matematik Öğrenin
✔ Şekillerin Boyutuna Göre Sıralamayı Öğrenin
✔ Sayıları Sıralamayı Öğrenin
✔ Sayıları Sesli Öğrenin

Arty Mouse ile çocuğunu hem matematik öğrenecek, sesler ile görüntüleri bir araya getirecek, dokunarak sayıları seçebilecek. 12 ana kategori ve 36 mini oyunu içinde barındıran Arty Mouse ile Sayılar oyununu ister çocuklarınızla beraber oynayabilir, isterseniz de gönül rahatlığıyla tek başlarına oynamalarına izin verebilirsiniz.

Arty Mouse ile Sayılar Oyun Türleri
✔ Sayıları Çizme Oyunları
✔ Sayıları Eşleştirme Oyunları
✔ Sayı Sayma Oyunları
✔ Sayı ve Puzzle Oyunları / Yapboz Oyunları
✔ Sayılarla Şekilleri Eşleştirme Oyunları
✔ Sayıları Sıralama Oyunları
✔ Toplama ve Çıkarma Oyunları
✔ Sayıları Sesli Öğrenin
✔ Sıralama Oyunları

Anaokulu dönemi, ilkokul dönemi ya da daha öncesi için hazırlanan Arty Mouse İle Sayılar sizi Arty Mouse’un eğlenceli ve eğitici dünyasına davet ediyor. Arty Mouse İle Sayılar oyunu, okul öncesi çocuklara ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Sayıları saymayı, sayılarla nesneler arasında eşleştirme yapmayı, sayıları yazım yönüyle yazmayı, basit çıkarma ve basit toplama işlemleri yapmayı eğlenceli bir şekilde oyunlarla öğretir.


Arty Mouse İle Sayılar oyununu oynarken çocuklarınız, siz de onların gelişimini takip edebileceksiniz. Çocuklarını eğlendikleri için “Sayıları Öğreniyorum” sevincini yaşayacak çünkü aynı zamanda eğleniyor da olacak. Okul öncesi sayılar eğitimi için özellikle bu tarz eğlence içerikli oyunların çocuklarımız için ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz.


Matematik etkinlikleri, matematik zeka oyunları, ya da çocuklara matematik nasıl öğretilir, çocuklara sayılar nasıl öğretilir gibi soruların cevaplarını ararken ortaya çıkan bir oyundur Arty Mouse İle Sayılar.
Both can spend time with your children in pre-school as well as elementary school age fun and educational math game! Now that you have today and dramatized fiction fun with our children to educate, to entertain them while training much easier. With Arty Mouse With Numbers application is ready to entertain as well as educate your children.

Arty Mouse too will entertain you with numbers. Cute Is it cute mouse in our children, our fellow adventure with Arty will educate himself by solving in both fiction and have fun math game. See the world of our children are learning what Arty Mouse and friends;

Learn ✔ Number
✔ Learn Shapes Numbers
Number of ✔ Learn to Draw
✔ Learn Number Counting
✔ Measure Number Matching Game With Caution
✔ Counting and Learn Collection
✔ Learn Maths
Learn Sort by ✔ Figures Size
✔ Number of Learning Placement
Learn ✔ Voice Counts

Arty Mouse children will learn both the mathematics, will bring together the images with sounds, which can be selected by tapping the number. 12 main categories and 36 mini-games in hosting the Arty Mouse Numbers can play with your children want to play, you can allow them to play their own peace of mind if you want.

Arty Mouse with Numbers Game Types
✔ Number Drawing Games
✔ Number Matching Games
✔ Can Count Games
✔ Number and Puzzle Games / Puzzle
✔ Shapes with Number Matching Games
✔ Sort Number Games
✔ Addition and Subtraction Games
Learn ✔ Voice Counts
✔ Sort Games

The preschool period, primary school semester or earlier Arty Mouse With Numbers are prepared to invite you to Arty Mouse fun and educational world. Arty Mouse With Numbers game is specifically designed for preschool children and elementary school students. Number of counting, make pairing between the number of objects, write the number of the writing aspect, do simple subtraction and simple collection process teaches in a fun way with games.


Arty Mouse with your children playing the numbers game, you'll be able to follow their development. they entertained the children "Learning Counts" will experience the joy will be because at the same time having fun. We know how it is beneficial for us, especially the children of this style of game entertainment content for pre-school education numbers.


Math activities, math puzzles, or how to teach children math, kids numbers is an emerging when looking for answers to questions such as how the game is taught with Arty Mouse Numbers.
Read more
Collapse
5.0
2 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Arty Mouse ile Sayılar V1.2
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 21, 2018
Size
34M
Installs
10+
Current Version
1.2
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
AI Gaming Hub
Developer
Etiler Mahallesi Seher Yıldızı Sok. Yıldız Apt. No:20 K:3 Etiler/İstanbul
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.