Ujyaalo

Contains Ads
Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на непалски (Непал)

Ujyaalo app brings you latest news as it happens in Nepal and Nepali community around the globe.

· News and article from Ujyaalo Online (www.ujyaaoonline.com)

· Live streaming of Ujyaalo 90 Network (24 hours)

· News, features stories of Nepali migrants

· Radio program downloads (Kayakairan, Nepal Darpan, Bulbul, Shruti Sambeg etc)

· Interactive tools to engage with Ujyaalo's radio programs
стан Ujyaalo ги носи најновите вести како што се случува во Непал и непалски заедница од целиот свет.

· Вести и член од Ujyaalo онлајн (www.ujyaaoonline.com)

· Во живо на 90 Ujyaalo мрежа (24 часа)

· Актуелно, има приказни за непалски мигранти

· Радио програма преземања (Kayakairan, Непал Darpan, Bulbul, Shruti Sambeg итн)

· Интерактивни алатки да се вклучат со радио програми Ujyaalo е
Прочитајте повеќе
Собери
4,5
Вкупно 1.591
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Fix crashes and library updates
Прочитајте повеќе
Собери

Дополнителни информации

Ажурирано
01 февруари 2019
Големина
Варира со уред
Инсталации
100.000+
Тековна верзија
Варира со уред
Потребен е Android
Варира со уред
Оцена на содржината
Интерактивни елементи
Корисничка интеракција
Понудено од
Ujyaalo Mobile
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.