Vatan Postası

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

"İnsan; hem doğa ve toplum yaratığı, hem de doğa ve toplum yaratıcıdır. İnsanlık; geçmişinden gelen GELENEK-GÖRENEKlerle, içinde yaşadığı belirli DOĞA ve COĞRAFYA ve iklim koşullarına göre, belirli bir TEKNİĞE dayanarak toplum içinde yaşama güreşini kotarır. İnsanlık tarihi; belirli bir seviyeye ulaşmış toplumsal KOLLEKTİF AKSİYONdan doğar ve gelişir. Tarihte her şeye can veren bu KOLLEKTİF AKSİYONdur."

Kolektif aksiyon içinde toplumcul işgücü ile yaşamını sağlayan insanlığın varlığını sürdürüp gelişebilmesinin ilk şartı; bu kollektif işgücünün yeniden üretilmesidir...

İşgücünün yani insanın yeniden üretilebilmesi için insanın doğa ile maddesel alışverişini sağlıklı olarak başarması gerekir. Bu yaşamsal metabolitik sürecin en sağlıklı yolu; insanın doğallaşması, doğanın insancıllaşması ve ekolojik bir ekonominin yaşama geçirilmesinden geçer...

"Sevgi, çalışma ve bilgi canımızın kaynaklarıdır. Dolayısıyla yaşamı onların yönetmesi gerekir."

YAŞAMIMIZI SAVUNMAK ÜZERE YAŞAM DÜŞMANI HER TÜRLÜ SİSTEME, KURUMA, SINIFA, ZÜMREYE VE KİŞİYE KARŞI BAŞTA İŞÇİ SINIFIMIZ OLMAK ÜZERE HALK ÖRGÜTLENMESİNİ SAĞLAMAK, DUYGU, DÜŞÜNCE VE DAVRANIŞ BÜTÜNLÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN VARIZ VE BURADAYIZ.
"Human beings, creatures of nature and society, as well as nature and society are creatures. Humanity writes wrestling in society based on a specific technique according to TRADITIONAL VISIONS from its past and the specific NATURE and GEOGRAPHY and climate conditions in which it lives. level, and the social COLLECTIVE ACTION is born and develop.

The first condition for the continuation and development of the existence of humanity in collective action by means of the community labor; it is the reproduction of the collective workforce ...

In order for the workforce to be reproduced, it is necessary for a person to achieve his material exchange with nature in a healthy way. This is the healthiest way of vital metabolite process; the naturalization of human beings, the humanization of nature and the implementation of an ecological economy ...

"Love, work and knowledge are the sources of our lives. Therefore, they must manage life."

LIVING TO OUR LIFE, ENABLING THE LIFE IS TO MAKE A FOLK ORGANIZATION FOR ALL KINDS, INSTITUTIONS, CLASSES, ZOOMERS AND PERSONAL WORKING CLASSES AGAINST THE PERSON.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
February 9, 2019
Size
8.5M
Installs
10+
Current Version
1.0.1
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone 10+
Permissions
Offered By
Alvehe
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.