Vikni Taksi - Викни Такси

Видео рецензија од kajgana.com -
http://kajgana.com/makedonski-mobilni-aplikacii-i-del

Апликација на денот на it.com.mk -
http://it.com.mk/aplikatsija-na-denot-vikni-taksi-vo-skopje

Рецензија од gsm.mk -
http://gsm.mk/vikni-taksi

Викни Такси е апликација која ги содржи сите броеви на такси компаните во Скопје. Освен нивното име, е прикажан и попустот што го нуди компанијата, фиксниот и/или мобилниот телефон, како и телефон наменет за испраќање на пилотка/титка, доколку постои таков.

Вградена е и опција наречена „таксиметар“ која овозможува на корисникот да пресмета отприлика колку треба да му биде наплатено за патувањето базирано на тоа колку време се вози и колкав пат е поминат.

Апликацијата има и опција "Најбарани" која го брои вкупниот број на повици кон такси компаниите направени од страна на корисниците на Викни Такси преку апликацијата во периодот од Октомври 2013 до денес. Повиците се бројат постојано, но се освежуваат еднаш дневно.

Има можност за додавање на неколку омилени такси компании и нивно брзо повикување, кое најпрвин ќе се обиде да ѕвони на бројот за пилотка/титка, потоа на мобилиен и крајно на фиксен доколку другите два не се достапни. За тоа на кој број се ѕвони, корисникот е известен непосредно пред повикување на самиот број.
Read more
Collapse
4.5
525 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- 3.0.0

* Целосно редизајниран интерфејс
* Освежени информации за попусти и броеви
* Додадени "Старо Јелоу"

- 3.0.1

* Поправен баг кој се јавуваше при ѕвонење на одредени телефони

- 3.0.2

* Додадени "Еуроком"
* Тргнат почетен "Splash Screen"
* Поправен баг со зачувување на омилени при нова верзија

- 3.0.3

* Background thread fixed
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 29, 2017
Size
1.8M
Installs
10,000+
Current Version
3.0.3
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
DJovanov
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.