Vodafone Wi-Fi volání

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Wi-Fi volání si užijete, ať už máte předplacenou kartu či tarif od Vodafonu CZ. Můžete díky němu volat a být na příjmu i v místech, která nejsou pokryta mobilním signálem. Ať už jste v Česku nebo v zahraničí. Ke spojení vám stačí jen Wi-Fi síť a telefon s operačním systémem Android 4.0 a vyšší. Službu si snadno aktivujete v samoobsluze Můj Vodafone nebo prostřednictvím obchodního zástupce OneNet. Další informace a odpovědi na časté dotazy jsou k dispozici na http://tam.je/wifi-faq

• U Wi-Fi volání nemusíte řešit, jestli má volaný nainstalovanou a aktivní stejnou aplikaci.
• Přátelé se vám dovolají na vaše standardní telefonní číslo.
• Nečerpáte žádná data ze svého datového balíčku. Volání účtujeme stejně jako běžné hovory dle vašeho tarifu.
• S touto aplikací můžete telefonovat ze zahraničí do ČR, a to za ceny jako doma.
• Wi-Fi volání je stejně zabezpečené jako při využívání naší sítě. Autorizace k využívání služby je šifrovaná a podmíněná přítomností SIM karty.
• Služba je nepřetržitě pod dohledem našich specialistů a zákaznického servisu.

Volat tak zkrátka můžete i ze své oblíbené sklepní vinárny, z garáže či z vlaku. Prostě odkudkoli, kde je Wi-Fi signál. Jen pozor na to, že aplikace nebude fungovat na telefonech určených pro více SIM karet nebo na těch, které už Wi-Fi volání podporují z výroby.
Wi-Fi calling you enjoy, whether you have a prepaid card or a tariff from Vodafone CZ. Thanks to him, you can call and be on reception even in areas not covered by a mobile signal. Whether you are in the Czech Republic or abroad. To connect you just Wi-Fi network and a phone with Android 4.0 and higher. The service is easy to activate at a convenience store or via My Vodafone OneNet sales representative. For more information and answers to frequently asked questions are available on http://tam.je/wifi-faq

• For a Wi-Fi calls do not have to deal with if he called and installed the same active application.
• Friends you make calls to your standard telephone number.
• not receiving any data from your data package. Calls are billed the same as ordinary calls according to your calling plan.
• With this application you can make calls from abroad to the Czech Republic, for prices at home.
• Wi-Fi calling is just as secure as the use of our network. Authorization to use the service is encrypted and conditioned by the presence of a SIM card.
• The service is constantly supervised by our specialists and customer service.

 So just call you and from your favorite wine cellar, a garage or a train. Simply from anywhere where there is Wi-Fi signal. Just watch out for that application will not work on phones designed for multiple SIM cards or those that have Wi-Fi supports calls from the factory.
Read more
Collapse
2.9
753 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- rozšířeno o videotelefonování
- přidána podpora konferenčních hovorů
- zlepšené zabezpečení
- opravy drobných chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 25, 2017
Size
15M
Installs
50,000+
Current Version
2.0.1
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Vodafone Czech Republic a.s.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.