Kiribati Updates : Current & Breaking News

Contains Ads
Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

Kiribati Updates mobile app - for all I-Kiribati news viewers and those you want to get a glimpse of news and events happenings in our small island Kiribati. Kiribati updates news press has been a private news provider for Kiribati viewers and the globe. The apps require your mobile to be connected online in order to display your news and other contents. This is our first mobile app publish so please do not hesitate to contact us your feed and review, if have any issue with the release.

Te Mauri, Te Raoi ao Te tabomoa.
Новости Кирибати мобилен стан - за сите I-Кирибати вести гледачи и за тие што сакаат да се добие увид на вестите и настаните случувања во нашиот мал остров Кирибати. Кирибати новости притиснете е приватна давателот вести за гледачите Кирибати и во светот. На апликации бара вашиот мобилен телефон да биде поврзан на интернет со цел да се прикаже вашиот вести и други содржини. Ова е нашиот прв мобилен стан објави, па ве молиме не двоумете се да контактирате со нас вашата храна и преглед, ако имате некаков проблем со ослободување.

Те Маури, Те Raoi ао Те tabomoa.
Прочитајте повеќе
3,0
Вкупно 2
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

This a first release notes for en-US here

The 0.1 release is very stable for its current state.
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
20 октомври 2017
Големина
6,6M
Инсталации
10+
Тековна верзија
0.1
Потребен е Android
4.0 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Esamgel
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.