Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Tarihçemiz

a. Halkımızın en çok sevdiği müzik tarzlarından olan Türk Sanat Müziği'nin gerek Kayseri'de gerekse Türkiye'de çok fazla radyo tarafından dinletilmiyor olması ve bunun büyük bir eksiklik teşkil etmesi RADYO HAN'ı daha farklı kılacaktı.
b.Yıllardır ihtiyaç duyulan bu eksikliği gidermek amacıyla 2000 yılının ortalarında ART MEDYA GRUP, RADYO HAN'ı bünyesine katmıştır.
c.Radyo Han 1992 yılında Kayseri'de kurulan ilk özel radyodur. 24 saat boyunca kesintisiz Türk Sanat Müziği ile dinleyicilerine Sanat Müziğini sevdiren ve benimseten RADYO HAN, sadece Kayseri'nin değil tüm Türkiye'nin gözbebeği olmuştur.
d.Radyomuz kurulduğu günden beri MUYAP-MÜYORBİR-MSG ve MESAM üyesi sanatçıların telif haklarını ödeyerek yayın yapmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
e.Radyomuz RATEM - RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI üyesidir.

Misyonumuz

a. Gençlerimize Türk Sanat Müziğini sevdirmek
b.Sektörde, Kayseri'nin bir numaralı radyo istasyonu olmak
c.Hizmet ve yayın kalitesiyle dürüst ve tarafsız haberciliğiyle dinleyicinin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamak
d.Kayseri'de eğitime, sağlığa, çevreye ve sanat müziği değerlerimize sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

a.Faliyette bulunduğumuz sektörlerde; bireye ve topluma saygılı, kültürel değerlere, hukuka, ekonomik ve ahlaki ilkelere bağlı
b.Radyomuz reklam verenleri, çalışanları ve toplumun sanat müziği ile ilgili beklentilerini en üst seviyede karşılamak.

Altın Kurallarımız

a.Müşteri odaklı
b.Takım çalışmasına inanan
c.Dürüst ve şeffaf
d.Çalışanlarını sürekli geliştiren
e.Yenilikçi
f.Çevre ve topluma duyarlı
g.Yaratıcı
h.Dinamik
i.Kültürel değerlere sahip çıkarız.

İletişim

Adres : Serçeönü Mah. Pervane Cd. Gönen İş Merk. no: 6/23 Kayseri
Telefon : 0352 231 26 47 - 211 17 41 - 221 17 94
Faks : 0352 221 28 89
Web : http://www.radyohan.com.tr
Our History

a. Our people is one of the most beloved music style Turkish art music should not be played by Turkey in Kayseri both have a lot of radio, and the lack of it does not constitute a major RADIO inn would make it more different.
In order to overcome this deficiency are needed b.yıl in mid-2000 ART MEDIA GROUP RADIO inn has added to the site.
c.radyo Han founded in 1992 is the first private radio in Kayseri. 24 hours uninterrupted Turkish Classical Music Classical Music with disarming the listener to and adopted by HAN RADIO, not only was the pupil of all Turkey Kayseri.
Since our inception d.radyo MÜYAP-Müyorbir-MSG and MESAM members are proud to broadcast the artists by paying royalties.
Our e.radyo I RATEM - radio and TV broadcasters are members.

Our Mission

a. Our young people to popularize the Turkish Classical Music
In b.sektör, the number one radio station in Kayseri
c.hizmet with honest and impartial journalism and broadcasting listeners with quality ensure continuity as the first choice
d.kayseri education, health, the environment and the art of music by adopting our values ​​contribute to the formation of a more conscious society.

Vision

In the industry we are in a.faliyet; individuals and respectful society, cultural values, the law, adhere to the principles of economic and moral
b.radyo our advertisers, employees and the community to meet the expectations associated with classical music at the highest level.

Our Golden Rule

a.müşter oriented
I believe in the work b.tak
c.dürüst and transparent
d.çalış constantly develops airports
e.yenilikç of
f.çevr sensitive and society
g.yaratıc of
h.dinamik
We claim to have the i.kültürel value.

Communication

 Address: Serçeönü Mah. Propeller Cd. Gonen Business center. No. 6/23 Kayseri
Phone: 0352 231 26 47-211 17 41-221 17 94
   Fax: 0352 221 28 89
   Web: http://www.radyohan.com.t
Read more
Collapse
4.8
20 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
October 31, 2014
Size
1.6M
Installs
500+
Current Version
MiniRadyo
Requires Android
2.3.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Yayindakiler Yerel Radyo Platformu
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.