یکا - رژیم غذایی بدون غذای رژیمی

10K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

تیم یکا در زمینه رژیم غذایی و لاغری بالغ بر 10 سال تجربه دارد.

یکا چیست؟
یکا، روشی ساده و دلپذیر برای ایجاد خود آگاهی نسبت به سلامت تغذیه، به هنگام تلاش برای کاهش وزن است. ایده‌ی کلی در یکا، دادن گزینه‌های نامحدود به فرد رژیم‌گیرنده برای تغذیه روزانه‌، در عین توجه به میزان تاثیرشان بر سلامت و وزن فرد است. یکا، گزینه‌ای پیشروتر از رژیم‌های کالری‌شمار است، چرا که علاوه بر کالری حاصل از مصرف مواد خوراکی، معیاری برای سلامت تغذیه هم به دست می‌دهد و با تشویق خوراکی‌های سالم و ورزش، سبک زندگی فرد رژیم‌گیرنده را به سمت کاهش وزنی بی‌خطر و پایدار هدایت می‌کند. همچنین، با مجاز داشتن روزهایی استثنایی، امکان لذت بردن فرد رژیم‌گیرنده از دورهمی با دوستان و مهمانی‌ها را، بی‌آنکه نیازی به آشکار ساختن رژیم خود یا شکستن آن وجود داشته باشد، فراهم می‌آورد.
نمونه‌ی جهانی این روش سلامت تغذیه، که یکا بر اساس آن بومی‌سازی شده، توسط شرکت (Weight Watchers(ww آمریکا ابداع گردیده، که با گذشت افزون بر ۶۰ سال، و ایجاد تغییرات و اصلاحات متعدد، همچنان یکی از مطرح‌ترین متدهای سلامت در کاهش وزن، در ده‌ها کشور پیشرفته‌ی جهان است.
ما اين روش را با بهره گيري از دانش متخصصين تغذيه کشورمان و مطابق با به روزترين متدها ارائه مي نماييم.
روش محاسبه‌ی یکای غذاها، با اندازه‌گیری کالری آنها متفاوت است، به این معنا که دو غذا با کالری‌های برابر، الزاما یکاهای برابر ندارند و غذای سالم‌تر، یکای پایین‌تری داشته و حتی تعداد زیادی از میوه‌ها و سبزیجات، دارای یکای صفر هستند، که این روش محاسبه، در درازمدت، کاربر را ناخودآگاه به سمت تغذیه سلامت سوق خواهد داد.
همچنین، محدود نکردن کاربر به لیست غیرقابل تغییری از غذاهای از پیش تعیین شده، فرایند کاهش وزن را لذت‌بخش‌تر نموده و احساس انزوای کاربر از اطرافیانش را از بین می‌برد.

یکا چگونه کار می کند؟
رژیم سلامت تغدیه و کاهش وزن یکا، همچون کیف پولی همراه برای نگاه داشتن حساب و کتاب میزان مصرف غذای روزانه، با هدف کاهش وزنی سلامت عمل می‌کند، بدین شکل که با دریافت مشخصات فرد رژیم‌گیرنده، از جمله جنسیت، قد و وزن فعلی، میزانی عددی از مقدار غذای مجاز مصرفی وی در اختیارش می‌گذارد، که به آن یکاروز می‌گوییم.
یکا، همچنین ارزش غذایی مواد خوراکی مورد استفاده در فرهنگ ایرانی را، مشتمل بر غذاهای ایرانی و غیرایرانی محاسبه کرده و در قالب لیستی از این خوراکی‌ها با ارزش غداییشان، که اصطلاحا یکای آنها نامیده می‌شود، در اختیار فرد رژیم‌گیرنده، یا کاربر، قرار می‌دهد. با درج غذاهای مصرف شده در کاربرگ کاربر، یکای آنها از یکاروز وی کسر می‌شود، تا آنجا که به صفر رسیده و دیگر مجاز به مصرف غذای بیشتر نباشد.
کاربر، با انجام فعالیت‌های ورزشی، مقادیری یکاورزشی جایزه خواهد گرفت، که در طول هفته، امکان مصرف مقادیر بیشتری غذا را به کاربر خواهد داد.
همچنین، مقداری یکای رزرو به هر کاربر اختصاص داده می‌شود که به آن گفته می‌شود. یکاهفتگی را می‌توان برای مهمانی‌های آخر هفته یا دورهمی‌هایی با دوستان که معمولا بیشتر از میزان معمول روزانه غذا مصرف می‌شود نگه داشت، یا به دلخواه بین دیگر روزهای هفته تقسیم کرد.

ماموریت ما در یکا ایجاد زمینه لازم برای آگاهی تمام فارسی زبانان از تاثیر خوراک بر سلامت و وزن آنها، و ارایه اطلاعات مورد نیاز به منظور کنترل اصولی و هدفمند وزن آنها، به ویژه به صورت کاربری اینترنتی و غیر حضوری می باشد.

چشم انداز ما در یكا تبدیل شدن به سنگ محک تناسب اندام فارسی زبانان و مشاور قابل اطمینان آنها در گزینش غذای روزانه شان است، آنچنان که فارغ از جنسیت و شغل بتوانند به راحتی از خدمات ما بهره مند گردند.
Updated on
Oct 31, 2020

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available