Стар Радио Македонија

Contains Ads

Стар Радио е професионално интернет радио кое започна со работа на 14 декември 2011 година. Работиме на професионална студиска аудио опрема во простории специјално уредени за реализација на нашата радиска програма. Можете да не слушате секој ден, секаде во светот, 24 часа онлајн на www.radiostar.com.mk. Сериозноста на нашиот радио-проект ја поткрепува фактот што радиото располага со две професионални аудио студија во Скопје и Mинхен од каде се реализира нашата програма. Во нашата програмска шема нудиме квалитетен избор на македонска и екс ју забавна музика, емисии во живо со забавно-едукативен карактер, топ листи и уште многу други содржини кои можат да го привлечат вашето внимание. Во склоп на радиото функционираат уште четири радио канали на кои презентираме
различни музички жанрови (Стар Фолк - Балканска народна музика, Стар Екс Ју Ретро - 100% Екс Југословенска ретро забавна музика, Стар Мак - 100% Македонска народна изворна и новокомпонирана музика и Стар Оне - Светски евергрин хитови). Се надеваме дека тука ќе го пронајдете својот омилен музички стил. Благодариме што сте дел од нашите слушатели и уживајте со Стар Радио Македонија.
Read more
Collapse
5.0
37 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Star Radio Makedonija.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 17, 2020
Size
13M
Installs
500+
Current Version
4.1
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Stil Media
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.