Polda

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Jedna z nejpopulárnějších her vydaných v Čechách. S nezapomenutelným dabingem Luďka Soboty, Petra Nárožného a Jiřího Lábuse.

Vydejte se po stopách tajemného únosu v obci Lupany. Máte uniformu i zbraň, nejste zrovna svatoušek a proto vezměte zákon do vlastních rukou. Tato detektivně komediální parodie je namluvena předními českými komiky - v hlavní roli Luděk Sobota, Jiří Lábus, Petr Nárožný a další. Hra obsahuje velký počet postav, neobvyklé množství detailů, detailní animace, logické zápletky, více než 250 kvalitních zvuků, příběh se svéráznym humorem...

Oproti PC verzi navíc obsahuje možnost zobrazení návodu, možnost zobrazení aktivních míst v lokaci a aktivních předmětů v inventáři, tutoriál a dva režimy ovládání – klasickým kurzorem nebo pouze dotykově.

Úvodní část hry je zdarma, poté máte možnost dokoupit si další epizody. Budeme rádi pokud nás koupí podpoříte, abychom se mohli pustit třeba i do dalších dílů.

-45 interaktivních postav
-280 minut skvělého dabingu předních českých komiků
-35 lokací v různých prostředích
-vynikající stylová grafika
-velké množství předmětů
-zajímavá detektivní zápletka
-logické úkoly
-kvalitní hudba a zvuky
-dva druhy ovládání - klasickým kurzorem a dotykově

Prosíme všechny, kterým hra nějak nefuguje, nebo mají nějaký jiný problém, aby psali na zimasoftware@seznam.cz. Pokud se od vás objeví špatná recenze s tím, že něco nefunguje, není možně se s vámi spojit a řešit to. Není bohužel v našich silách mít odzkoušenou hru na všech možných zařízeních.
One of the most popular games released in the country. With unforgettable dubbing Ludek Saturday, Petra Nárožný and Jiri Labus.

Follow in the footsteps of the mysterious kidnapping in the village Lupan. Do you have a uniform and a gun, you're not a saint, and therefore take the law into their own hands. This detective comedy skit is recorded by leading Czech comedy - starring Luděk Sobota, Jiří Lábus, Petr Nárožný and more. The game contains a large number of characters, an unusual amount of detail, detailed animation, logical plot, more than 250 high-quality sounds, the story of a peculiar sense of humor ...

Compared to the PC version also includes the ability to view directions, the ability to view the location of active sites and active inventory items, tutorial and two control modes - classic or touch-only cursor.

The opening part of the game is free, then you have the option to purchase additional episodes. We will be happy if we buy you support, we can embark even to other parts.

-45 interactive characters
-280 minutes leading Czech dubbing great comedians
-35 locations in various environments
-Excellent stylish graphics
-large number of subjects
-zajímavá detective story
-logické tasks
-quality music and sounds
-Two types of control - classic and touch-cursor

We ask all who somehow nefuguje game or have some other problem, to write to zimasoftware@seznam.cz. If you notice the bad reviews that something is not working, it is not possible to contact you and deal with it. Unfortunately, it is not in our power to have a proven play on all possible devices.
Read more
Collapse
3.5
573 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Drobné opravy.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 25, 2019
Size
2.5M
Installs
50,000+
Current Version
1.13
Requires Android
2.1 and up
Content Rating
Mature 17+
Sexual Content, Drug Reference, Language
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$2.99 per item
Permissions
Offered By
Zima software
Developer
Martin Zima Neústupného 1841 Praha 13, 15500
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.