Farnosti Dolní a Horní Němčí

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Díky mobilnímu připojení (wifi nebo mobilní data) a této aplikaci se dostanete k zajímavému duchovnímu obsahu (Nedělní čtení biblických textů a zamyšlení k nim, Myšlenka na den, Citáty, Článek k zamyšlení, Twitter papeže Františka, Aktuální vysílání rádia Vatikán, mobilní verze webu Vira.cz, atd.)
Po registraci a přihlášení si sami můžete vybrat, které záložky chcete zobrazovat a které skrýt.
Farníci si mohou zobrazit Pořad bohoslužeb, Nedělní ohlášky, Farní list, Farní a Děkanátní kalendář. A díky funkci Push (zprávy) se na váš mobil dostanou aktuality, pozvánky nebo upozornění. Aplikaci můžete vyzkoušet a věřím, že se vám stane užitečným průvodcem. A pokud se vám bude zdát užitečná, doporučte ji přátelům a známým.

Aplikace je vytvořená pomocí služby ADAM - www.ADAMAPP.cz
Thanks to the mobile connection (wifi or mobile data) and this application will take you to an interesting spiritual content (Sunday reading of biblical texts and reflections to them, the idea of ​​the day, Quotes, Article to ponder Twitter Pope Francis current broadcast Vatican Radio, mobile site Vira.cz, etc.)
After registration you yourself can choose which tab you want to show and which to hide.
Parishioners can see the order of worship, Sunday banns, leaf Parish, Parish, and decanal calendar. And with Push (message) on your mobile phone will receive updates, invitations and notifications. The application can try and believe that it will become a useful guide. And if you will seem useful, recommend it to friends and acquaintances.

The application is created using ADAM - www.ADAMAPP.cz
Read more
Loading...

What's New

Drobné úpravy a vylepšení
Read more

Additional Information

Updated
January 20, 2017
Size
3.6M
Installs
100+
Current Version
3.2
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Aplikace ADAM
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.