Bez úrazu k pokladu

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Hráč je postaven před nelehký a zodpovědný úkol. Rodiče odjeli a nechali jej doma jen s mladším bráškou. Mladší bráška Hugo je trochu „poděs“ a pokud zůstanou v jeho dosahu nebezpečné předměty, mohl by si ublížit. Je proto potřeba mu pomoci a při jeho cestě domem mu odstranit všechny tyto nebezpečí z cesty. Na konci cesty čeká poklad po dědečkovi.

Jako odměna za každou správně uklizenou místnost čeká hráče jedna minihra. Celkově tak naleznete ve hře 6 místností a 6 miniher. V každé místnosti je 6 překážek k odstranění. Hra začíná editorem postavy hráče. Tato postavička pak provází mladšího brášku Huga celým domem.
The player is faced with a difficult and responsible task. Parents went home, leaving him only with a younger brother. Younger brother Hugo is a bit "horrify" and if they stay within its reach dangerous objects might get hurt. It is therefore necessary to help him, and on his way to his house to avoid all these dangers on the road. At the end of the road waiting for his grandfather's treasure.

As a reward for each correct tidy room waiting for one player minigame. Overall, the game can be found 6 rooms and 6 mini-games. In each room is 6 to remove the obstacles. The game begins with character's editor. This figure then accompany the younger brother Hugo entire house.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
March 2, 2016
Size
69M
Installs
100+
Current Version
1.1
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
ARTAX, a.s.
Developer
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.