Mobilní Turista TvM

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Vítejte v online verzi jedné z nejlepších turistických aplikací, která vám pomáhá při plánování výletů víc než 10000 tras a návštěv zajímavých míst České republiky. A to nejen po svých, na kole, kolečkových bruslích, ale i na běžkách. Ihned budete mít k dispozici kompletní turistické informace z dané oblasti. Vždy budete mít jistý cíl cesty a (červeně) značenou nejlepší trasu, na které Vám nic zajímavého neunikne. Aplikace Vám poskytne informace o městech a jejich nejlepších bodech zájmu, včetně fotografií, kontaktů, kulturních akcí a odkazů na webové stránky či důležitá telefonní čísla.

Nezapomínejte že !!!!!!! Aplikace je stále ve vývoji, ale každým dnem přibývají nová místa, trasy, body zájmů a my budeme rádi když budete součástí vývoje. Vaše náměty či fotografie zajímavých míst můžete sami nahrávat do aplikace, nebo je můžete zasílat na email turista@turistavmobilu.cz a my je po schválení s Vaším jménem rádi zveřejníme. Pro funkčnost aplikace Vám již teď postačí webový prohlížeč.
Přejeme hodně krásných kilometrů a turistických zážitků.
Váš tým Mobilní Turista.

V aplikaci najdete:
- stále se rozšiřující seznam měst přehledně rozdělené podle krajů, s informacemi, fotografiemi a zajímavými místy k navštívení
- doporučené stezky a trasy přehledně vykreslené v mapě s popisem a grafem převýšení
- na trasách naleznete zajímavá místa,informace a fotografie, kam se určitě stojí za to podívat
- podrobná turistická mapa od MAPY.CZ s možností navigace do bodů zájmu
- seznam akcí, které pořádá spolupracující město

- tipy na výlet (kolo, pěšky, in-line, auto)
- cyklotrasy
- naučné trasy
- turistické trasy
- in-line trasy

přehledně rozdělené body ( muzeí, kempů, restaurací, ubytování a další )
Welcome to the online version of one of the best tourist application that helps you plan your trips more than 10,000 routes and visits to interesting places in the Czech Republic. And not only on foot, by bicycle, rollerblading, but also cross-country skiing. Immediately you will have the full tourist information of the area. You will always have a certain destination (red) marked the best route on which you will not miss anything interesting. The application provides information about cities and their best points of interest, including photos, contacts, cultural events, and links to web sites or important telephone numbers.

Remember that !!!!!!! The application is still in development, but added every day new places, routes, points of interest and we will be happy when you are part of the development. Your comments or photos of interesting places you can record yourself into the app, or you can send email and we turista@turistavmobilu.cz after approval with your name like to publish. For application functionality will already suffice Web browser.
We wish a lot of beautiful kilometers and tourist experiences.
Your team Mobile Turista.

The application includes:
- ever-expanding list of cities clearly divided by region, with information, photographs and interesting places to visit
- recommended trails and paths clearly delineated in the map with a description and elevation chart
- on the routes you will find places of interest, information and photographs, which is definitely worth a look
- Detailed tourist map from MAPY.CZ with navigation options to POIs
- a list of events organized by the city of cooperating

- tips for trips (bicycle, walking, in-line, auto)
- cycling
- nature trails
- hiking trails
- in-line routes

clearly split points (museums, campgrounds, restaurants, hotels, etc.)
Read more
Collapse
4.0
1,651 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Drobné opravy chyb. Přidány nové funkce, pro práci s aplikací. Drobné navýšení rychlosti stahovaných dat. Aktualizace mapy.cz.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 18, 2018
Size
12M
Installs
100,000+
Current Version
1.3.2
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Unrestricted Internet
Permissions
Offered By
Turista v Mobilu
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.