Mobilní Turista TvM

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Důležité !!!
Jelikož někdo vytváří falešné účty se záporným nepravdivím hodnocení, prosíme uživatele aby recenze, které se nezakládají na pravdě označili za zbytečnou a jako spam. A také sami napsali pravdivou recenzy na aplikaci. Moc děkujeme za pomoc.

Vítejte v online verzi jedné z nejlepších turistických aplikací, která vám pomáhá při plánování výletů víc než 15000 tras a návštěv zajímavých míst České republiky. A to nejen po svých, na kole, kolečkových bruslích, ale i na běžkách. Ihned budete mít k dispozici kompletní turistické informace z dané oblasti. Vždy budete mít jistý cíl cesty a (červeně) značenou nejlepší trasu, na které Vám nic zajímavého neunikne. Aplikace Vám poskytne informace o městech a jejich nejlepších bodech zájmu, včetně fotografií, kontaktů, kulturních akcí a odkazů na webové stránky či důležitá telefonní čísla.

Nezapomínejte že !!!!!!! Aplikace je stále ve vývoji, ale každým dnem přibývají nová místa, trasy, body zájmů a my budeme rádi když budete součástí vývoje. Vaše náměty či fotografie zajímavých míst můžete sami nahrávat do aplikace, nebo je můžete zasílat na email turista@turistavmobilu.cz a my je po schválení s Vaším jménem rádi zveřejníme. Pro funkčnost aplikace Vám již teď postačí webový prohlížeč.
Přejeme hodně krásných kilometrů a turistických zážitků.
Váš tým Mobilní Turista.

V aplikaci najdete:
- stále se rozšiřující seznam měst přehledně rozdělené podle krajů, s informacemi, fotografiemi a zajímavými místy k navštívení
- doporučené stezky a trasy přehledně vykreslené v mapě s popisem a grafem převýšení
- na trasách naleznete zajímavá místa,informace a fotografie, kam se určitě stojí za to podívat
- podrobná turistická mapa od MAPY.CZ s možností navigace do bodů zájmu
- seznam akcí, které pořádá spolupracující město

- tipy na výlet (kolo, pěšky, in-line, auto)
- cyklotrasy
- naučné trasy
- turistické trasy
- in-line trasy

přehledně rozdělené body ( muzeí, kempů, restaurací, ubytování a další )
Important !!!
Because someone creates false accounts with a negative false rating, we ask users to mark non-truthful reviews as unnecessary and as spam. And they also wrote true reviews of the app themselves. Thank you very much for your help.

Welcome to the online version of one of the best tourist applications that helps you plan trips to more than 15000 routes and visits to interesting places in the Czech Republic. And not only on their own, by bike, roller skates, but also on skis. Full tourist information from the area is available immediately. You will always have a certain destination and a (red) marked best route on which you will not miss anything interesting. The app gives you information about cities and their best points of interest, including photos, contacts, cultural events, and links to websites or important phone numbers.

Don't forget that !!!!!!! The application is still under development, but every day new places, routes, points of interest are added and we will be glad to be part of the development. You can upload your suggestions or photos of interesting places into the application, or you can send them to email turista@turistavmobilu.cz and we will be happy to publish them after approval with your name. For the functionality of the application you already need a web browser.
We wish you many beautiful kilometers and tourist experiences.
Your Mobile Tourist Team.

In the app you will find:
- an ever-expanding list of cities, clearly broken down by region, with information, photographs and interesting places to visit
- recommended trails and routes clearly displayed on the map with description and elevation chart
- on the routes you will find interesting places, information and photos, which are definitely worth a look
- detailed tourist map from MAPY.CZ with the possibility of navigation to points of interest
- a list of events organized by the cooperating city

- tips for trips (bike, on foot, in-line, car)
- cycle routes
- educational routes
- hiking trails
- in-line routes

clearly divided points (museums, camps, restaurants, accommodation and more)
Read more
Collapse
4.1
1,796 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Potřebné aktualizace pro plynulý chod aplikace.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 28, 2019
Size
13M
Installs
100,000+
Current Version
1.3.5
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Unrestricted Internet
Permissions
Offered By
Turista v Mobilu
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.