Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Máte rádi procházet se v přírodě po své oblíbené turistické trase bez odpadků? Patříte k lidem, kterým vadí nepořádek kolem odpočívadel, vyhlídek či posezení? Přidejte ruku k dílu a pojďme s tím společně něco udělat!

Mobilní aplikace Bordelapka je součástí webové stránky Adopce Turistických Tras (www.adopcett.cz) a slouží k jednoduchému ovládání svého ekologického účtu případně k identifikaci jednorázových úklidových aktivit přímo v terénu bez nutnosti registrace.

Služba je určena všem aktivním lidem, kteří mají rádi turistiku a čistou přírodu!
Pomáhá zmapovat místa, která jsou dlouhodobě znečištěná odpadky a přispívá k jejich vyčištění.

Aplikace je dostupná zdarma a stáhnout si ji mohou úplně všichni, kterým není lhostejný stav našeho okolí a jsou ochotní pro své přírodu něco udělat.
V případě, že Vás sbírání odpadků začne bavit, můžete si kterékoli veřejné místo adoptovat, založit svůj účet a zařadit se mezi lidmi, kteří uvažují podobně jako Vy.

Pozor!
Aby Vám mobilní aplikace fungovala správně musíte mít dobré internetové připojení v mobilním telefonu, ať se pohybujete kdekoliv v přírodě.

Partneři projektu
Mobilní aplikace vznikla v rámci projektu Adopce Turistických Tras za podpory Moravskoslezského kraje.
Do you like to walk in the countryside after their favorite tourist route without the garbage? Are you one of those people who dislike mess around rest, prospects or sitting? Add a helping hand and let it to do something together!

Mobile applications Bordelapka is part of the website Adoption of hiking trails (www.adopcett.cz) and are used for simple control of your account ecological possibly to identify the disposable cleaning activities in the field without registration.

The service is open to all active people who enjoy hiking and pure nature!
It helps to map the places that have long been polluted garbage and contribute to the cleanup.

The application is available for free download, and it can completely all who care about the state of our environment and are willing to do something of their nature.
In the event that you will have fun collecting garbage, you can adopt any public place, to set up your account and be among people who think like you.

Attention!
To get the mobile app to work properly you need to have a good Internet connection on your mobile phone, whether you move anywhere in nature.

project partners
Mobile applications created by the project Adoption of hiking trails with the support of the Region.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Propojení s webem https://bordeltaska.cz/
Přidáno menu s následujícími položkami:
- Aktuality
- Mapa
- Adotovaná místa
- Debordelizace
- Znečištěná místa
- Sběrná místa
- Uživatelé
- Časté dotazy
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 21, 2019
Size
17M
Installs
100+
Current Version
1.1.2
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location
Permissions
Offered By
AstrumQ Interactive, s.r.o.
Developer
Pelclova 2500/5 Ostrava - 2 70200 Czech Republic
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.