Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Avogado je bezpečná komunikační aplikace, díky které budete v okamžitém spojení s advokátem, znalcem a dalšími specialisty.

Posílejte dotazy rychle a jednoduše.

Můžete hned začít komunikovat s advokátem a řešit své právní problémy. Zadejte nám svůj případ a my ho předáme advokátovi se specializací na danou oblast práva. Komunikace je diskrétní a zabezpečená. Zadávejte své případy k řešení stejně jako posíláte zprávy na chatu.

Velmi snadné přiložení dokumentů k případu.
Pořizujte skeny právních dokumentů přímo z aplikace a posílejte je jediným klepnutím. Vyfoťte všechny dokumenty a vyberte je k odeslání. Ty, které se rozhodnete nezasílat, jednoduše z výběru vymažte. A nebo přiložte soubory, které už v mobilu máte.

Přehled všech řešených případů máte vždy po ruce.
V aplikaci máte vždy všechny rady advokáta a řešené případy k náhledu. Pokud se situace změní, kdykoliv se můžete k případu vrátit a zeptat se advokáta na další postup. Nebo se jen poradit, jestli jste všechno udělali správně.

Okamžitě se dozvíte, že vám advokát odpověděl.
S aplikací budete vždy přihlášeni, a tak vám nikdy žádná zpráva neunikne. Žádné složité přihlašování a odhlašování. Aplikace vás vždy upozorní na novou zprávu a vy můžete pohodlně v komunikaci dále reagovat.

Informace se propíšou do diskrétní zóny ve vašem počítači.
Všechny případy a vaše komunikace se zobrazí také v diskrétní zóně, která je přístupná z vašeho počítače.
Avogado is safe communication application, allowing you to immediately conjunction with a lawyer, expert and other specialists.

Send questions quickly and easily.

You can now start to communicate with a lawyer and solve their legal problems. Give us your case and we will pass a lawyer specializing in the field of law. Communication is discreet and secure. Enter your cases to solve as well as sending messages to chat.

Very easy to attach documents to the case.
Shoot scans legal documents directly from an application and send it with a single click. Take a photo of any documents and choose to send it. Those that choose not to send, simply delete the selection. A or attach files that already have a mobile phone.

List of all casework you always have on hand.
In all the advice you always have a lawyer and Casework a preview. If the situation changes, you can always go back to the case and ask the lawyer to proceed. Or just advice, if you did everything correctly.

Immediately you will learn that your lawyer replied.
With the application you are always logged on, so you never miss a message, no. No complicated login and logout. The application will warn you of a new message and you can easily communicating respond.

The information is then duplicated in discrete zones on your computer.
All cases and your communication also appears in a discrete zone that is accessible from your computer.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

První vydání aplikace
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 10, 2018
Size
18M
Installs
100+
Current Version
3.2.2
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Avogado Legal
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.