Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace pro výdej stravy na zařízeních s Androidem u výdejního okénka jídelny (kde třeba není prostor pro dotykové All-In-On PC, nebo tam datová síť,...).
Výdej probíhá na základě dat z programu Jídelna kancelář - viz https://www.barda.cz/jidelna.php - minimálně verze 20.xx.xx.
Přenos dat je realizován přes zabudovaný cloud - tedy v režimu off-line = lze využít např. v externích výdejnách. Nebo v dnešní době třeba při výdeji do jídlonosičů na rampě. Stačí v budově nahrát přes WiFi data do mobilu/tabletu a pak už můžete vydávat kdekoliv.
Application for dispensing food on Android devices at the dispensing window of the dining room (where there is no need for a touch All-In-On PC, or there is a data network, ...).
The issue is based on data from the Dining Room Office program - see https://www.barda.cz/jidelna.php - at least version 20.xx.xx.
Data transfer is realized via a built-in cloud - ie in the off-line mode = it can be used, for example, in external dispensers. Or nowadays, for example, when dispensing to food carriers on the ramp. Just upload data to a mobile phone / tablet via WiFi in the building and then you can publish anywhere.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

- Úprava načítání čipů
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 15, 2021
Size
5.7M
Installs
1+
Current Version
0.32
Requires Android
6.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Barda SW, HW s.r.o.
Developer
Oblouvková 205 Zvole u Prahy 25245 Czechia
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.