BENU aplikace

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mějte naše lékárny i e-shop benu.cz vždy po ruce. Díky BENU aplikaci je to snadné.

V naší aplikaci vždy najdete nejbližší BENU Lékárnu včetně informací o její otevírací době a odborných službách, které nabízí. Stejně snadno si ve vybrané lékárně zarezervujete léky předepsané eReceptem. Aplikace vás navíc sama informuje, že jsou vámi rezervované léky předepsané eReceptem připraveny k vyzvednutí. Díky Zprávám z BENU nepřijdete o žádnou aktualitu ze světa lékáren BENU a v našem Lékovém kalendáři si snadno nastavíte upozornění na užívání všech vašich léků.

Potřebujete si ověřit lékové interakce, rychle se poradit s odborníkem, nebo něco pořídit v BENU e-shopu? V aplikaci stačí jeden klik.

Jednoduše si stáhněte BENU aplikaci a všechny tyto funkce máte ihned k dispozici, pro jejich využití se není třeba dále přihlašovat.

To přitom není vše. BENU aplikace toho umí ještě více. Propojte si aplikaci s účtem BENU PLUS, zaregistrujte a přihlaste se a budete moci čerpat všechny výhody aplikace. K propojení aplikace s účtem BENU PLUS stačí jen zadat číslo vaší karty BENU PLUS. Tu vám dokonce můžeme vytvořit přímo v aplikaci. Díky tomuto jednoduchému kroku ihned získáte přehled o počtu nasbíraných bodů, nevyčerpaných BENU slevových poukázkách i odměnách, které můžete v každé BENU Lékárně ihned využít. Neunikne vám ani žádná exkluzivní nabídka.

Stáhněte si BENU aplikaci a vaši BENU lékárnu i váš účet BENU PLUS máte snadno a přehledně po ruce.
Keep our pharmacies and e-shop benu.cz always at hand. It's easy with the BENU app.

In our app you will always find the nearest BENU Pharmacy including information about its opening hours and the professional services it offers. It is just as easy to book medicines prescribed by eRecept at your selected pharmacy. In addition, the application informs you that the medicines you have prescribed by eRecept are ready to be picked up. With News from BENU, you won't miss any news from the world of BENU pharmacies, and you can easily set up alerts for all your medicines in our Medication Calendar.

Do you need to verify drug interactions, consult a specialist quickly, or do something in the BENU e-shop? Just one click in the app.

Simply download the BENU application and all these features are available immediately, you do not need to log in to use them.

That's not all. The BENU application can do even more. Link your app to your BENU PLUS account, sign up and sign in to get all the benefits of the app. All you need to do is enter your BENU PLUS card number to link the app to your BENU PLUS account. We can even create one for you right in the app. Thanks to this simple step you will immediately get an overview of the number of points collected, unused BENU discount vouchers and rewards that you can immediately use at each BENU Pharmacy. You will not miss any exclusive offer.

Download the BENU app and get your BENU pharmacy and your BENU PLUS account easily and easily.
Read more
Collapse
3.4
198 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Vylepšená verze lékového kalendáře
- možnost načíst lék do aplikace pomocí čárového kódu,
- u léku možnost si stáhnout příbalový leták,
- hlasité upozornění pro užití léku,
- komfortnější zadávaní nového léku do aplikace.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 30, 2021
Size
42M
Installs
10,000+
Current Version
1.3.0
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
BENU ČR s.r.o.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.